in

Hayatını Kedilere Adadı: Kedi Beslediğim için Bana ‘Deli Teyze’ Diyorlardı

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki evinde 20 kedi besleyen Şerife Görgülü, bakıma ve tedaviye muhtaç olan sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor.

Mudanya ilçesi Mütareke Mahallesi’nde oturan Şerife Görgülü, tam bir kedi tutkunu. Evinde 20 kedi besleyen Şerife Görgülü, hasta, bakıma muhtaç ve sakat olan sokak hayvanlarına da kol kanat gererek tedavi masraflarını karşılıyor.
Hayatını Kedilere Adadı Kedi Beslediğim için Bana Deli Teyze Diyorlardı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi aşkının kutuya atılan 3 yavru kediyle başladığını kaydeden 70 yaşındaki Görgülü, “Kurtardığımız kedilere bakalım derken arkası yavaş yavaş geldi. 3 taneyken 5 oldu. 5 taneyken 7 oldu. Sakatı geldi, körü, topalı geldi. İnsanların çöp tenekelerine attıkları geldi. Köpekler parçalamasın diye eve almak zorunda kaldım. Şimdi evime 20 farklı kedi girip çıkıyor” ifadelerini kullandı.
Hayatını Kedilere Adadı Kedi Beslediğim için Bana Deli Teyze Diyorlardı 4
Kedileri beslerken çok mutlu olduğunu kaydeden Şerife Görgülü, “Ben ve eşim ‘yemeyelim, onlar yesin’ diye uğraşıyoruz. Tavuk, kuru mama, peynir ve süt verdiğimiz kedileri elimizden geldiğince beslemeye çalışıyoruz. Anne kediler yavrularından ayrıldıkları zaman ağlıyorlar. Tarifi imkansız. Ben de onlarla beraber ağlıyorum. Anne arıyor yavrularını, yavrular yok. Bize getirilen yavru kedilerin de mutlaka annesi vardır. Şimdi anne arayacak yavrusunu. Anne kediler, yavrularından ayrıldıklarında kanser bile olabiliyorlar. Kesinlikle anneleri yavrularından ayırmasınlar” diye konuştu.
Hayatını Kedilere Adadı Kedi Beslediğim için Bana Deli Teyze Diyorlardı 5
Şerife Görgülü, “15 sene önce esnaflar sahilde benim için ‘Deli teyze geliyor’ diyorlardı. Daha sonra onlar da alıştılar ve onlar da kedi beslemeye başladılar. Gerçekten şimdi insanlar çok daha bilinçlendiler. Mudanya’da çok kişi kedi bakıyor ve besliyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Zaten dernek başkanım da yardım ediyor bana. Tek yardımcım o. Başka yardımcım yok” dedi.
Hayatını Kedilere Adadı Kedi Beslediğim için Bana Deli Teyze Diyorlardı 1
Vatandaşlarından gelen tepkileri de anlatan Şerife Görgülü, “Evin içine nasıl alıyorsun? Bunların kılı, tüyü, yemeğini nasıl hallediyorsun?’ diye soruyorlar bana. Yemesi içmesi bir maliyet. Manikürüm yok, pedikürüm yok, saç boyamam yok. Hepsini kedilerim için harcıyorum. Hepsi bunlara feda olsun. Ben eşimle beraber kedilerime bakıyorum ve çok mutluyum. 30 sene yurt dışında kaldım. Ne kedim, ne köpeğim ne de kuşum vardı. Yurt dışında çalışıp gezmekten, hayvan beslemeye vaktimiz olmadı. Şu an ise ‘İyi ki kedilerim var’ diyorum. Onlarla ilgilenmekten hiçbir yere gidemiyorum ancak, daha önce gittiklerime sayıyorum” dedi.
Hayatını Kedilere Adadı Kedi Beslediğim için Bana Deli Teyze Diyorlardı 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Yıl Boyunca Bir Yatağın AltındaYaşayan Köpeğin Muhteşem Değişimiöç

İki Yıl Boyunca Bir Yatağın Altında Yaşayan Köpeğin Muhteşem Değişimi

Yaşamak için Kaz Dağlarındaki Katliamdan Kaçıyorlaröç

Yaşamak için Kaz Dağları’ndaki Katliamdan Kaçıyorlar