in

Hayatını Kaybeden Ülkü Tamer’in Kedisi Hâlâ Şairin Yastığında Yatıyor

Bodrum’daki evinde, bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanserinden 81 yaşında yaşamını yitiren ünlü şair, yazar, çevirmen ve oyuncu Ülkü Tamer’in cenazesi, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Şairin eşi yaptığı açıklamada Ülkü Tamer’in kedisinin hala yastaığında yattığını söyledi.

Bodrum‘un Turgutreis Mahallesi’nde, yaz aylarını eşi Neslihan Tamer ile birlikte geçiren ve bir süredir kanser tedavisi gören ünlü şair, yazar, çevirmen ve oyuncu Ülkü Tamer, pazar akşamı yaşamını yitirdi. Tamer’in ölümü, edebiyat dünyasını yasa boğdu.

ulku tamer bodrumdan gozyaslariyla sonsuzluga ugurlandi 2102 dhaphoto5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ülkü Tamer için dün ikindide Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ndeki Merkez Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Tamer’in eşi Neslihan Tamer, oyuncu Salih Kalyon, şair Küçük İskender ile sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

ulku tamer bodrumdan gozyaslariyla sonsuzluga ugurlandi 2102 dhaphoto3

Neslihan Tamer acısının büyük olduğunu belirtip, “Ülkü’yle 24 yılımı paylaştım, iyisiyle kötüsüyle. O dünyanın en iyi insanı idi. Ve benim için değil herkes için öyleydi, çok iyi bir şairdir. Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Gençler yetiştirdi. Onun bu güzel yüreğine hayrandım. Yenilerin gelmesine hep katkıda bulundu, dünyanın en iyi insanıydı, karıncayı bile incitmezdi. Hayvanları çok severdi, kedisi onun ardından hala yastığında yatıyor” dedi.

ülkü tamer ve kedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yangın Çıkan Dairede Mahsur Kalan Kediler İtfaiye Erleri Tarafından Kurtarıldıöç

Yangın Çıkan Dairede Mahsur Kalan Kediler, İtfaiye Erleri Tarafından Kurtarıldı

Bodrumda Denizin Dibini Temizleyen Dalgıçlara Eşlik Eden Çevreci Köpeköç

Bodrum’da Denizin Dibini Temizleyen Dalgıçlara Eşlik Eden Çevreci Köpek