in

Hayatını Kaybeden Nurhan Kalender’in Canlarına Kızı Bakmaya Çalışıyor

Edirne’de, 1 ay önce kalp krizi geçirip ölen Nurhan Kalender’in (49),evinde beslediği 100’ün üzerinde kedi ve köpeğin bakımını kızı Neslihan Gamze İşbilen (30) üstlendi.

Edirne’de 100’ün üzerinde kedi ve köpekle yaşayan Edirne Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (EDHAYKO) Başkanı Nurhan Kalender, 1 ay önce kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Hayatını Kaybeden Nurhan Kalenderin Canlarına Kızı Bakmaya Çalışıyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kentte geçen yıl Kasım ayında kapatılan eski çöplükte yaşayan 500 köpeğin kaybolduğunu iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulunması ile de gündeme gelen Kalender’in ölmesi ardından, evinde beslediği hayvanların bakımını, kızı Neslihan Gamze İşbilen üstlendi. Su ürünleri mühendisi Neslihan Gamze İşbilen, aralarında 2 felçli köpek ve 4 engelli kedinin de bulunduğu hayvanlara, zorlanmasına rağmen annesi gibi özenle bakmaya çalışıyor.

Hayatını Kaybeden Nurhan Kalenderin Canlarına Kızı Bakmaya Çalışıyor 2

İşbilen, bir kısmı evin odalarında, bir kısmı bahçedeki kulübelerde yaşamlarını sürdüren hayvanların bakım, tedavi ve yemek ihtiyaçlarını artık karşılamakta zorlandığını söyledi. Annesinin, maaşının büyük bölümünü hayvanlara harcadığını, kendisinin ise işsiz olduğunu ifade eden İşbilen, şöyle konuştu:

“1 yıldır iş arıyorum. Annem öldükten sonra, 4 kedi öldü. Tedavilerini yaptıramıyorum. Klinik borçlarımız duruyor. Çalışmadığım için de ödeyemiyorum. Desteğe çok fazla ihtiyacım var. Kedilere haftalık 3 poşet kuru mama gidiyor. Uyku düzenim yok, yemek yok, yani gerçekten çok zor durumdayım. Annemden kalan emanetlere nereye kadar sahip çıkarım bilmiyorum. Sokağa veya barınağa bırakmaya kıyamıyorum. Şu an 100’ü aşkın hayvan var. Annem hayatını kaybettikten sonra sadece 7 köpeğim sahiplenildi. Geri kalanlar benimle. Zor durumdayım. Hepsini sahiplendirmek istiyorum. Bu konuda hayvanseverlerden destek istiyorum.”

Hayatını Kaybeden Nurhan Kalenderin Canlarına Kızı Bakmaya Çalışıyor 3

İşbilen, annesinin kentte hayvan hakları savunucularının başında geldiğini, sınırda yasa dışı yollardan geçirilmeye çalışılan kedi ve köpeklere ihale süreçlerinde evde baktığını, şimdi onun yokluğunu aratmamaya çalışmasına rağmen zorlandığını söyledi.

Hayatını Kaybeden Nurhan Kalenderin Canlarına Kızı Bakmaya Çalışıyor 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

balina avı

Japonya Balina Avı Yasağının Kalkması için Teklif Sundu!

yunus

Kesilmekten Kurtarılan Bir Bacağı Olmayan Dana: Yunus