in

‘Hayat Tamircisi’ Bu Kez Felçli Sincabı Yürüttü

Mardin’de çocukların dağda bulup eve götürdükleri yavru sincap, elektrik akımına kapıldı ve arka ayakları felç oldu. ‘Hayat tamircisi’ olarak bilinen ‘iyilik ödülü’ sahibi Hasan Kızıl, oyuncak arabanın tekerleğinden yaptığı yürüteçle felçli sincabın yürümesini sağladı.

Mazıdağı ilçesinde yaşayan bir çocuk, dağda bulduğu bir sincap yavrusunu alıp evine getirerek beslemeye başladı. Sincap, evde dolaştığı sırada elektrik akımına kapılarak arka iki ayağı felç oldu. Aile, Hasan Kızıl’a sosyal medya üzerinden ulaşarak yardım talebinde bulunması üzerine Kızıl, sincap için yürüteç yapma başladı.

Hayat Tamircisi Bu Kez Felçli Sincabı Yürüttü 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aileden sincabın durumuyla ilgili bilgi aldıktan sonra yürüteç yapmak için hazırlığa başladığını anlatan Kızıl, “Sosyal medya üzerinden bana ulaştılar. Ben de hemen çalışmalara başladım. Kırık bir oyuncak arabanın tekerliğini söktüm ve alüminyum parçalardan yürüteç yaptım. Yürüteci denemem için Mazıdağı’na gittim. Sincaba yürüteci taktığım gibi bir anda koşmaya başladı. O esnada hepimiz çok mutlu olduk. Sincap, bu yürüteç sayesinde rahatlıkla yürüyebilecek, istediği yere gidebilecek. Yürüteci taktıktan birkaç saat sonra arka ayaklarına his gelmeye başladı. Birkaç ay sonra sincabımız yürüteç ihtiyacı olmadan koşacak ve mutlu bir şekilde istediği yere koşabilecek” dedi.

Hayat Tamircisi Bu Kez Felçli Sincabı Yürüttü 2

Aile, Kızıl’a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kendi imkanıyla yaptığı yürüteç ve protezle bugüne kadar 300 hayvanın yürümesini sağlayan 24 yaşındaki Kızıl, Türkiye Diyanet Vakfı’nca ‘Uluslararası İyilik Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa ve Fotoğraf Severler Leylekler Vadisinde Buluştuöç

Doğa ve Fotoğraf Severler Leylekler Vadisi’nde Buluştu

Brüksel’de Bazı Kedi Cinslerinin Yetiştirilmesi Yasaklandıöç

Brüksel’de Bazı Kedi Cinslerinin Yetiştirilmesi Yasaklandı