in

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Öldüresiye Dövdüler

İstanbul’da, kliniğine gelen hasta köpeği tedavi etmek için yola çıkan veteriner hekim Arda Erdabak, yoldayken trafik magandaları tarafından öldüresiye dövüldü. Beyin kanaması geçiren veteriner hekim çevredekiler tarafından hemen hastaneye yetiştirildi.

İstanbul Esenyurt’ta ikamet eden veteriner hekim Arda Erdabak, kliniğine gelen hasta bir köpek için gece 01.00 sularında evinden kliniğine gitmek için yola çıktı. Yoldayken başka bir araç ile yol verme tartışma yaşandı. Bunun sonucunda diğer araçta bulunan iki kişi, Erdabak’ın aracının önünü keserek veteriner hekimi öldüresiye dövdü. Maruz kaldığı şiddet etkisiyle baygınlık geçiren Erdabak, çevredekilerin sayesinde hemen hastaneye yetiştirildi.

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Olduresiye Dovduler 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Beyin Kanaması Geçirdi

Baygınlık geçiren veteriner hekim Arda Erdabak’ın hastanedeki tetkikler sonucunda beyin kanaması geçirdiği, burnunun kırıldığı ve dudağının parçalandığı da ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınan Erdabak’ın durumu ciddiyetini korurken, şu anlık uyutulduğu öğrenildi. Erdabak’ı öldüresiye döven ve beyin kanaması geçirmesine neden olan iki kişi ise sabaha karşı yapılan operasyon ile evlerinde yakalanarak ”kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla adliyeye gönderildi.

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Olduresiye Dovduler

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Açıklama Yaptı

İstanbul Veteriner Hekimler Odası, yaşanan saldırı ile yaptıkları açıklamada, ”Yeter Artık, Meslektaşımıza ve mesleğimize yapılan saldırıyı kınıyoruz! Meslektaşımız Arda Erdabak 29.04.2021 akşamı hastadan dönerken magandaların şiddetine maruz kalmış, beyin kanaması geçirmiştir. Meslektaşımız acil olarak ameliyata alınmış, halen yoğun bakım süreci devam etmektedir.  Meslektaşımızın sağlığının bir an önce düzelmesi ve olayın hukuksal boyutu konusunda ailesiyle yakın iletişimimiz devam etmektedir.  Saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağımızı bütün meslek camiamızın bilmesini isteriz. Yaşanan bu sağlıkta şiddet olayı konusunda İstanbul Tabip Odası’na da bilgi verilmiş olup, hastane temsilcisi, üyemizin sağlık durumunu yakından takip etmektedir. Ancak; Tehlikeli bir meslek olan veteriner hekimliğin tüm saldırılar karşısında hukuki korumadan yoksun olması saldırılara adeta davetiye çıkarmaktadır.” sözlerine yer verdi.

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Olduresiye Dovduler

İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Türkiye’deki Tüm Veteriner Hekimlere Çağrıda Bulundu

”Hayat kurtarırken kendi hayatlarımızın yitip gitmesine daha yüksek ses çıkarmamız kaçınılmaz olmuştur. Bu amaçla ilk adım olarak 3 Mayıs 2021 Pazartesi saat 13.00’e kadar İstanbul’daki muayenehane, poliklinik ve hastanelerimizde acil olanlar dışında hasta bakmıyoruz. Bu tepkiye ülkemizdeki tüm meslektaşlarımızın tek yürek olarak destek vermesi temennimizdir. Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, veteriner hekimlerin de sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmesi için sonuç alıncaya kadar tepkilerimizi devam ettireceğimizi yineliyoruz. ” diyerek veteriner hekimlere çağrı yaptı.

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Olduresiye Dovduler 2

Veteriner Hekimden Umutlandıran Haber Geldi

Veteriner hekim Arda Erdabak’ın siyasetçi akrabası Ufuk Uras, sosyal medya hesabında paylaştığı yazı ile yeğeni Erdabak’ın son durumunu bildirdi. Uras, ”Trafik magandalarının canına kastettikleri veteriner hekim Arda’dan olumlu haber aldık. Bugün yoğun bakımda uyandırdılar, soluk alması düzenli, ama acıları ağır olduğu için akşama kadar yine uyutmayı sürdürecekler. İlgi ve dayanışma gösteren herkese teşekkürler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cope Atilan Yavru Kedinin Duyarli Insanlar Sayesinde Kurtulus Hikayesi

Çöpe Atılan Yavru Kedinin Duyarlı İnsanlar Sayesinde Kurtuluş Hikayesi

Ingiltereden Emsal Karar Hayvana Eziyetin Hapis Cezasi 6 Aydan 5 Yila Yukseltildi

İngiltere’den Emsal Karar: Hayvana Eziyetin Hapis Cezası 6 Aydan 5 Yıla Yükseltildi