in

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir: “Ön Bacakları Kesilen Pamuk’la İlgili Bizi Arayan Olmadı”

Samsun’un Havza ilçesinde ön iki bacağı önce kırılan sonra da kesici bir aletle ehliyetsiz bir kişi tarafından kesilen Pamuk isimli köpekle ilgili olarak kamuoyu  günlerdir meşgul edilirken, konuya ilişkin olarak açıklama yapan tarafların görüşleri birbirini tutmuyor. Acaba kim doğruyu söylüyor?

 

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de konuyla ilgili sessizliğini  bozmuş ve Halk Gazetesi’nden Zekeriya Fırat’ın “Havza Belediye Başkanı Özdemir sessizliğini bozdu; Bizi Arayan Olmadı” başlıklı haberinde  “Bu vahşet hepimizi derinden yaraladı. Ancak olay öncesi belediyemizi arayan olmadı” diye açıklama yapmış.

 “HAYTAP TEMSİLCİSİ KÖPEĞİ ALDIKTAN SONRA BENİ ARADI”

Belediyenin arandığını ve yardım edilmediği yönündeki iddiaları yalanlayan Belediye Başkanı Özdemir gazeteye yaptığı açıklamada konuşmasını şöyle sürdürüyor?

“Pamuk adlı köpeğe yapılanlar hepimizi derinden yaralamıştır. Bu konuda başlatılan soruşturma tüm yönleriyle sürüyor. İlçe Kaymakamımızla sürekli iletişim halindeyiz. Konuyu takip ediyoruz. Ancak şöyle bir durum var. Belediyemizin arandığı ve yardım edilmediğine yönelik iddialar var. Bu iddialar gerçek dışıdır. Bize ulaşılsa bizimde yapacağımız hayvanı Büyükşehir Belediyesi Bakım Merkezi’ne ulaştırmak olacaktı. Kaldı ki bizi aramadılar. HAYTAP temsilcisi beni cep telefonumdan aradı ve hayvanın teslim alındığını yola çıktıklarında bana bildirdi “dedi.

Iki Ayagi Balta ile Kesilen Kopek Cinnet Geciren Bir Toplumun Yardim Cigligidir

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“SUÇLU ARANIYOR O BİZ DEĞİLİZ “

“Bir suçlu aranıyor, o biz değiliz “diyen Belediye Başkanı Özdemir, ” Hayvan sahipli bir hayvan. Akaryakıt istasyonu sahibi tarafından bakılıyor. Ortalıkta birçok iddia dolaşıyor. Olay, kamera görüntüleri ve soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. Bizde bu konu ile ilgili kapsamlı açıklamamızı yapacağız. Valimizde bakım evi olmayan ilçelere merkezlerin kurulması yönünde talimat verdi. Bizde çalışmalarımıza başladık” açıklamasında bulundu.

HAVZA VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRÜ, EKİBİMİZ OLAY YERİNE GİTTİ, PAMUK’UN SAHİBİ VERMEDİ!

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Ön Bacakları Kesilen Pamuk’la İlgili  Bizi Arayan Olmadı” derken, konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Havza Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fatih Büyük Samsun’un Havza İlçesinde Ayakları Kesilen Köpek Pamuk Trafik Kazası mı Geçirdi Şiddet mi Gördü?” başlıklı içeriğimizde yaptığı açıklamada; belediyenin arandığını kabul etmiş ve ekiplerinde anında olay yerine gittiğini ifade etmişti. Konuşmasında şunları söylemişti: “Ekibimiz hemen olay yerine gidiyor. Köpeği almak istiyor ancak Hilmi Saatoğlu köpeğin sahibi olduğunu söylüyor ve köpeği belediye ekiplerine vermiyor.  Özel kliniğe götüreceğini söylüyor. Sahibinin izni olmadan bir köpeği almamız mümkün değil. İlçemiz otoban kenarında. Burası Karadeniz Sahil Yolu.  Her gün binlerce araba geçiyor. Maalesef her ay 8-10 kadar köpeği trafik kazası nedeniyle Samsun Büyükşehir’e gönderiyoruz.”

HAYTAP VE PAMUK’UN AİLESİ BELEDİYE ARANDI, SAHİPLİ HAYVAN DİYE MÜDEHALE EDİLMEDİ

HAYTAP ve Pamuk isimli köpeğin sahibi Saatoğlu ailesi de belediyenin arandığını, ekibin geldiğini ancak sahipli hayvan olduğu için ön iki bacağı kırık halde olmasına rağmen köpeği almadıklarını açıklamışlardı.

HAYTAP’ın Samsun Temsilcisi Semra Antep,  Samsun’un Havza İlçesinde Ayakları Kesilen Köpek Pamuk Trafik Kazası mı Geçirdi Şiddet mi Gördü?” başlıklı içeriğimizde yaptığı açıklamada “Pazar günü belediyeyi aramışlar personel gelmiş bakmış. Sahipli diye almamış” açıklamasında bulunmuştu.

Suat Saatoğlu DHA’ya yaptığı açıklamada; Belediye zabıta ekiplerinden 4 kişi haberdar edilmiş, 3’ü hayvanın durumunu gelip görmüşken sahipli hayvan diye müdahale etmemiştir. Bu durum, arama ve kamera kayıtları ile sabittir. Sahipli hayvan diye müdahale edilmemesinin yanı sıra belediye veterinerinden bilgi alarak Veterinerlik Fakültesine sevki konusunda yönlendirmede dahi bulunulmamış, ‘Bugün ölmezse, yarın barınağa gönderilir, uyutulur’ diye geçiştirilmiştir.

Samsun’da Ön İki Bacağı Kesilen Köpeğin Ailesinden Haytap’a Ağır Suçlama: Kamuoyunu Yanlış Yönlendirdi, Pamuk’u Reklam ve Bağış Aracı Olarak İstismar Etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belki de delikanli olan belinde silah tasiyan degil sokak hayvanlarina mama tasiyan adamdir.

Emine Erdoğan “Delikanlı Olan Belinde Silah Taşıyan Değil, Sokak Hayvanlarına Mama Taşıyan Adamdır”

Samsunda On Iki Bacagi Kesilen Kopegin Ailesinden Haytapa Agir Suclama Kamuoyunu Yanlis Yonlendirdi Pamuku Reklam ve Bagis Araci Olarak Istismar Etti

Samsun’da Ön İki Bacağı Kesilen Köpeğin Ailesinden Haytap’a Ağır Suçlama: Kamuoyunu Yanlış Yönlendirdi, Pamuk’u Reklam ve Bağış Aracı Olarak İstismar Etti!