in

Hatay’ın Sahipsiz Kedilerinin Fadime Annesi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yalnız yaşayan 65 yaşındaki Fadime Bastık, hayırseverlerden topladığı yardımlarla 12 yıldır sahipsiz kedilere bakıyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ‘kedilerin Fadime annesi” olarak bilinen yaşlı kadın, yardımseverlerden topladığı yiyeceklerle her gün sokaklarda gezerek kedilere yiyecek dağıtıyor.

Bazı sokak ve caddelere kedilerin barınabilmesi için karton kafesler bırakan Fadime Bastık, kedilerin temizlik başta olmak üzere diğer bakımlarını da yapıyor.

kedilerin Fadime annesi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bastık, daha önce lokantalarda çalıştığını son 12 yıldır ise işe gitmeyerek kendisini kedilere adadığını söyledi.

kedilerin Fadime annes 5

Kediler için tüm gün uğraşıyor

İlçe sakinlerinden olumlu tepkiler aldığını belirten Bastık, “12 yıldan beri kedilere bakıyorum mutlu oluyorum, hayatımdan memnunum. Hayırsever insanlardan topladığım yardımları onlara yiyecek alıyorum. Hayvan sevgisi insanı bırakmıyor, her zaman ilerliyor” dedi.

kedilerin Fadime annes 2

Bastık, sahipsiz kediler için tüm gün uğraştığını çoğu zaman eve sabaha karşı geldiğini anlattı.

“Geçen yıl bütün yaz kedilerin yanında yattım. Evime gelmedim. Köpekler kedilere zarar vermesin diye bütün yazı sahil kenarında geçirdim. 5 yavrunun annesini köpekler öldürmüştü. Küçük yavrular da yetim kaldı. Ben de dayanamadım onların yanında kaldım.”

kedilerin Fadime annes 6

“Hayatımda bu kedilerden başka kimsem yok”

Öğrenciler, emekliler, iş yerleri ve hayırseverlerin kedilere yiyecek alması için kendisine yardım ettiğini vurgulayan Bastık, kedileri salam, tavuk kırıntısı, ciğer, ve kuru mama ile beslediğini söyledi.

kedilerin Fadime annes 4

Kedilerle güzel zaman geçirdiğini anlatan Bastık, şöyle konuştu:

“Komşu hayatım, televizyon hayatım yok sadece bu kediler var. Hayatımda bu kedilerden başka kimsem yok. Yalnızlığa alıştım. Bu yaştan sonra yapılacak bir şey yok, bunlarla huzurlu oluyorum. Kedilerin karnı doydu mu ben nerede olsam yerim. Ama bu hayvanlar her yerde yiyemez. Ben bu kedilerin sayesinde ayaktayım.” 

kedilerin Fadime annes 2

50-60 kediye bakıyor

Hasta olan veya yaralanan kedileri veterinere götürerek tedavi ettirdiğini vurgulayan Bastık, düzenli olarak 50-60 kadar sahipsiz kediye baktığını bu sayının zaman zaman arttığını anlattı.

Sokak kedilerinin kendisini tanıdığını ve onu gördüklerinde sevgi gösterisinde bulunduklarını söyleyen Bastık, “Kediler benim birinci dostum, gönüllü olarak onlara bakıyorum. Huzurlu olmak için kedilere bakıyorum. Karınları doyuyor, mutlu oluyorlar, seviniyorlar, sağlıklı oluyorlar, oynuyorlar ve ben de mutlu oluyorum. Kedilere bir zarar geldiğinde çok üzülüyorum, durmadan ağlıyorum” dedi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cinsyavrukopekler

Sınırda Aranan Aracın Bagajından 20 Cins Yavru Köpek Çıktı

polismemuruyaralikopek

Polis Memuru Sokakta Yaralı Köpeği Görünce Hemen Yardımına Koştu