in

Hatay’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler!

Hatay İskenderun’da bir sokak kedisi, 4 bacağı kesilmiş halde ölü bulundu. Öldürülen kedinin adının “Boncuk” olduğunu ve kediye günlük yemek verdiğini söyleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık, ölmesine neden olanlardan şikayetçi olacağını söyledi.

Hatay‘ın İskenderun ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde temizlik çalışmaları yapan belediye personeli, bacakları kesilmiş kedi ölüsüne rastladı. Kedi, İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları tarafından sahildeki boş bir alana gömüldü.

 

Ölü kediyi bulan temizlik işçisi Abdulselam İpek, kedinin yanına hareketsiz durduğu için gittiğini, daha sonra dört ayağının kesilmiş olduğunu fark ettiğini anlatarak “Çöp toplayan arkadaşlar geldi alacaktı, ben de o esnafa resmini çektim. İnanılmaz bir şey ben de şok oldum” dedi.

Öte yandan bacakları kesilen sokak kedisini daha önce besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık, hayvanın ölüm haberiyle gözyaşlarına boğuldu.

Öldürülen kedinin adının “Boncuk” olduğunu ve kediye günlük yemek verdiğini söyleyen Bastık, “Ben gece gündüz bunlara bakıyorum. Yazın eve dahi gitmiyorum. Benim hayatımda bunlardan başka kimse yok. Ne istediler kedimden, zaten konuşamıyor” ifadelerini kullandı.

Bastık, kedinin ölmesine neden olanlardan şikayetçi olacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mavi Balinanın Kalp Atışları İlk Kez Kaydedildiöç

Mavi Balinanın Kalp Atışları İlk Kez Kaydedildi

Avustralyada Alevlerin Arasından Kurtarılan Koala Öldüöç

Avustralya’da Alevlerin Arasından Kurtarılan Koala Öldü