in

Hasta Köpek Gözyaşları İçerisinde 112 Acil Servise Sığındı!

Samsun’da 112 Acil Servis İstasyonuna sığınarak kapıda ağlayan hasta sokak köpeği, sağlık çalışanları ve veteriner hekim tarafından tedavi edildi.

Samsun’un Terme ilçesinde hastalanmış sokak köpeği için 112 acil servis çalışanları seferber oldu. 112 Acil Servis İstasyonunda nöbette olan sağlık çalışanları, kapıda ağlayan bir sokak hayvanı olduğunu fark ettikten sonra veteriner hekim çağırarak köpeğin tedavisi tamamlanana kadar başından ayrılmadılar.

112 ÇALIŞANLARI DAMAR YOLUNU AÇTI

Gece saat 02.00 sıralarında veteriner hekimlerle birlikte hasta köpekle ilgilenen sağlık çalışanı Şükrü Özyurt, Emrah Cengiz, Nazlı Korkmaz ve Osman Çalışkan, nabzı düşük olan ve titreyerek acı çeken hasta köpeğe serum ve ilaç vermek için hayvana damar yolu açtılar. Tüm müdahalelerin veteriner hekimlerle birlikte yapıldığı sokak hayvanı 112 Acil Servis çalışanları sayesinde tekrar hayata tutundu. Hasta köpeğin ilaçlardan sonraki durumu saatlerce sağlık çalışanları tarafından izlendi.

“SAĞLIK KURULUŞUNA SIĞINMIŞ OLMASI BİZLERİ DUYGULANDIRDI…”

Sokak hayvanlarına şiddet görüntülerinin son dönemlerde medyaya sıklıkla yansıdığını belirten sağlık personeli Osman Çalışkan, “Hasta bir köpeğin hiç bilmeden sağlık kuruluşuna sığınmış olması bizleri duygulandırdı. Burada önemli olan insanlık, bizler insanlık görevimizi yaptık. Herkesin duyarlı olmasını beklerim. Onların ağzı var dili yok, onlar da bir canlı” dedi.

Tedavi edilen sokak köpeğinin sabah erken saatlerde 112 Acil Servis İstasyonundan sağlıklı şekilde ayrıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haykurder erman pacaliya sorusturma

Hayvan Haklarını Savunduğu İçin Soruşturma Açıldı!

alevler arasinda kalan yavru kedileri itfaiye kurtardi

Alevlerin Arasında Kalan 5 Yavru Kediyi İtfaiye Ekipleri Kurtardı