in

Harçlıklarıyla Sokaktaki Canlara Bakmaya Çalışan Çocuklara HAYKONFED’ten Destek

HAYKONFED, harçlıklarıyla sokak köpeklerini besleyen çocuklara karşı duyarsız kalmadı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, harçlıklarıyla sahipsiz bir köpek ile 10 yavrusunu besleyen öğrencilerin bu davranışına HAYKONFED kayıtsız kalmayarak köpek maması yardımında bulundu.

kars6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçede bir grup öğrenci, eksi 30’a kadar düşen hava sıcaklığından olumsuz etkilenmemesi için kulübe yaptıkları sokak köpeği ile 10 yavrusunu, harçlıklarıyla aldıkları ve çevreden topladıkları yiyeceklerle besliyor.

Çocukların bu davranışının yazılı ve görsel basında yer alması üzerine HAYKONFED, köpek maması göndererek öğrencilere destek oldu. Köpek mamasını alan çocuklar, anne köpek ve yavrularına ulaştırdı.

karson

Köpekler için yaptıklarının basında geniş yer almasından sonra hayvanseverlerden gelen mama desteğinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Bakışçı, “Köpekleri mahallelinin desteği ve bizim harçlıklarımızla besliyoruz. Bu kışta, soğukta köpek mamasının gelmesi iyi oldu, daha iyi beslenirler. Hayvansever ağabeylerimize, amcalarımıza, ablalarımıza çok teşekkür ederiz. İnşallah köpekler, bu kışı sağlıklı şekilde atlatırlar.” diye konuştu.

kars6

Ömer Faruk Bakışçı ise soğuk kış günlerinde herkesin sokak hayvanlarına duyarlılık göstermesi gerektiğini ifade ederek “Köpekler, bundan sonra mamayla daha iyi beslenecekler. Mama gönderen hayvanseverlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursa kedi

Arabanın Motoruna Giren Kedi Kilometrelerce Dolaştı

noel1. 1

Sevimli Kazaklarıyla Yeni Yıla Çoktan Hazır 5 Köpek