in

Harçlıklarıyla Besledikleri Köpeğe Elleriyle Mezar Yaptılar

Kocaeli’de sokak ortasında oynarken bir aracın altında kalarak ölen köpeğe bakan çocuklar, harçlıkları ile besledikleri yavru köpek için mezar yaptılar.

Gebze Tatlıkuyu Mahallesi 2317. Sokak’ta vatandaşların sahiplendiği yavru köpeklerden biri, yol ortasında oynadıkları sırada hafif ticari aracın altında kalarak ağır yaralandı. Olayı gören çevredeki vatandaşlar tarafından veterinere götürülen yaralı köpek, yapılan tüm müdahalelere rağmen öldü. Yavru köpeği ezdiği tespit edilen aracın sürücüsü M.T. ise polis ekiplerince yakalanarak, idari para cezası ile cezalandırıldı.

bc957cc3 e940 49aa b87d 055de5806976

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Dodo’ adını verdikleri köpeği biriktirdikleri harçlıklarla besleyen mahalledeki çocuklar ise olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Ölen köpeğe sokaklarında mezar yapan çocuklar, kalan yavru köpeğe ise gözleri gibi bakıyor.
Köpeğin geldiğinde şok halinde ve komaya girmek üzere olduğunu belirten Veteriner Hekim Adem Fidan, “Bilinci açık değildi, kapalıydı. Muhtemelen iç kanama riski vardı. İlk müdahaleleri yapıldı ama maalesef bir saat içerisinde köpeği kaybettik. Bu tarz durumlarda çarpan kişi en azından erken müdahale yapıp köpeği kurtarabilir. Sokak hayvanlarında araç sigortası kaza tutanağı dahilinde, bunların masraflarını karşılıyor. Genelde masraftan kaçtıkları için böyle bırakıp kaçıyorlar. Sorumluluk almak istemiyorlar. Biz veterinerler olarak sokak hayvanları konusunda yardımcı oluyoruz. Maliyetlerini çok şişirmeden hayvanın canını kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

11ab17a4 3914 4139 984a f77dc7bd2c1f

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umraniyenin Ilk Evcil Hayvan Parki‘Minik Patiler Parki

Ümraniye’nin İlk Evcil Hayvan Parkı: ‘Minik Patiler Parkı’

Okul Bahcesinde Yarali Bulunan Peceli Baykusa Ogretmenler Sahip Cikti

Okul Bahçesinde Yaralı Bulunan Peçeli Baykuşa Öğretmenler Sahip Çıktı