in

Harçlıkları ile Yuvru Kedi ‘Gece’yi Tedavi Ettiren Pamuk Kalpli Çocuklar

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan bir grup çocuk, sokakta buldukları hasta kedi için seferber oldu.

Fethiye Vali Recai Güreli Ortaokulu’nda öğrenim gören 5 öğrenci, sokakta bir anne kedi ve 2 yavrusunu gördü. Yavrulardan biri hayatını kaybetmiş diğerinin ise bir gözü kapanmıştı. Harçlıkları ile kedilere mama alan öğrenciler, hasta kediyi hemen veteriner kliniğine götürdü. Kediyi muayene eden veteriner hekim, öğrencilere kedinin bir gözünün enfeksiyon kaptığını ve ameliyat gerekebileceğini söyledi.

Harçlıkları ile Yuvru Bir Kediyi Tedavi Ettiren Pamuk Kalpli Çocuklaröç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedinin ameliyatı için okudukları okula giden öğrenciler, okul müdürlerinden izin alarak arkadaşlarından kedinin tedavisi için bağış topladı. Topladıkları 80 lirayı veteriner kliniğine götüren öğrenciler kedinin gözünün tedavi ile iyeleşeceğini ameliyata gerek kalmadığını öğrendi. Veteriner hekim, öğrencilerden para almayı kabul etmeyince öğrenciler topladıkları paralar ile kedinin mama ihtiyacını karşılıyor. Kedinin ismini Gece koyan öğrenciler, kediciğin bakımı ile yakından ilgileniyor.

Harçlıkları ile Yuvru Bir Kediyi Tedavi Ettiren Pamuk Kalpli Çocuklar

Gece’yi annesinin yanından alıp  öğle aralarında pansuman için kediyi kliniğe götüren öğrenciler kediciği tekrar annesinin yanına koyuyor. Havalar biraz daha soğuduktan ve kedicik biraz daha annesi ile kaldıktan sonra öğrencilerden biri Gece’yi evine alacak.

77030482 2831798313498211 2489885909785247744 n
Veteriner hekim Sıla Sarı ve öğrenciler

Gece’nin tedavisini yürüten Veteriner Hekim Sıla Sarı çocukların duyarlılığı karşısında çok mutlu oluduğunu belirterek “Çocuklar gerçekten muhteşemler hepsinin kalpleri o kadar temiz o kadar sevgi dolu ki… Tabi bunda eğitiminde büyük bir önemi var. Hayed derneğini gerçekten tebrik ederim. Ülkemizin böyle çocuklara ihtiyacı var” dedi.

Hayvan Eğitim Destek Derneği Fethiye’deki öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak ve bilinçlendirmek için eğitim veriyor. Bu güzel kalpli çocukların öğrenim gördüğü Fethiye Vali Recai Güreli Ortaokulu da derneğin eğitim verdiği okullardan biri. Eğitimlerinin böyle sonuçlar doğurmasından memnun olan dernek konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı “HAYED’in ; Fethiye İlçe sınırları içindeki “Doğa Eğitim Parkı”nda, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine hayvan ve doğa sevgisinin kazandırılması maksadıyla düzenlenen eğitimlerinin sonuç verdiğini görmek çok güzel.”

Hayed Başkanı Gökçen Gökmen Bayram projelerini şöyle anlattı:
“Hayvan Eğitim Destek Derneği Fethiye İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile tüm ilk ve orta okullarda Hayvan sevgisi , hayvan bakımı, hayvan hakları ve sokak hayvanlarına nasıl yaklaşmalıyız vb konularda uygulamalı olarak eğitim vermektedir. Eğitimler Fethiye Belediyesinin tahsis etmiş olduğu Doğa Eğitim Parkında verilmektedir
Geçen yıl 3000 Çocuğa eğitim verdik. Bu sene şu ana kadar 789 çocuga eğitim verdik
Eğitimlerde anasınıfı ve ilkokuş 1.2.3. sınıflara İstanbul Veterinerler Odasının köpeklere nasıl davranmalıyız konulu boyama kitabı hediye edilmektedir. Bu kitaplar İstanbul veterinerler odası tarafından Hayede bağışlanmaktadır
Ayrıca Manning Vakfı sponsorluğunda ” Doğa Koruma Gönüllüsüyüz” Yazılı rozetleri tüm çocuklara hediye ediyoruz
Tarım ve Orman Bakanlığı Fethiye İlçe müdürlüğünün bağışladiği fidanları gelen çocuklara hediye edip onlara bitkiler, endemik türler, ve fidan dikimi konusunda uygulamalı eğitim verilmektedir
Tarım ve Orman Bakanlığı Fethiye İlçe müdürlüğünün bağışladiği fidanları gelen çocuklara hediye edip onlara bitkiler, endemik türler, ve fidan dikimi konusunda uygulamalı eğitim verilmektedir
Ayrıca Doğa ve Milli Parklar ilçe müdürlüğümüz ile beraber hazırladığımız sunumlarla yaban hayvanları, biyoçeşitlilik, milli parklar vb konularda çocuklara anlatım yapılmaktadır. Eğitmenimiz Veteriner Hekim Kerem Özdemir tüm anlatımları yapmaktadır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Havuzda Mahsur Kalan Tilkiyi Vatandaşlar Kurtardı öç

Havuzda Mahsur Kalan Tilkiyi Vatandaşlar Kurtardı

Miniklerin Biriktirdikleri Harçlıkları Sokak Hayvanlarına Mama Oldu öç

Miniklerin Biriktirdikleri Harçlıkları Sokak Hayvanlarına Mama Oldu