in

Haneye Tecavüz Edip Nero’yu Öldürmüştü… Takipsizlik Kararı Verildi!

Komşunun köpeği Nero’yu gözünü kırpmadan silahla vurarak öldüren Alp Erkin cezasız kaldı!

Geçtiğimiz temmuz ayında İstanbul Sarıyer’de Alp Erkin, komşusu kuyumcu Naci Şenocaklı’nın kızı Deniz Şenocaklı’nın köpeği ‘Nero’yu haneye tecavüz ederek silah ile öldürmüştü.Olay sonrası tüm Türkiye ayağa kalkmış ve katilin cezalandırılmasını istemişti. Ancak Erkin değil cezalandırılmak hakim karşısına bile çıkmadı. Çünkü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı cinayeti meşru müdafa kapsamına aldı ve kavuşturrmaya yer yok kararı aldı. Bu karar köpeklerini kaybeden aileyi bir kez daha yasa boğdu.

Ne Olmuştu?

İddiaya göre; Alp Erkin ve eşi karşı komşuları Deniz Şenocaklı’nın köpeklerini mahallede gezdirmemeleri konusunda tartıştılar. Bakıcı, köpeği alıp villalarının bahçesine girdi fakat tartışma bir süre daha devam etti. Alp Erkin ve eşi Ş. Erkin zorla eve girmeye ve saldırmaya çalışınca Nero isimli köpeğin koruma içgüdüsü ile haneye tecavüz etmeye yeltenen kişilere saldırdığı, o ana kadar bahçede sakin sakin gezdiği görüldü.

Görüntülerden anlaşılacağı üzere; Alp Erkin ise gözünü kırpmadan silahı ile Nero’nun kafasına ateş ederek köpeğin canını aldı.

Olayın sosyal medyada yayılması ile #alperkintutuklansin hashtagi ile binlerce yorum yapılırken, Deniz Şenocaklı yaşadığı acı karşısında olayın peşini bırakmayan herkese teşekkür ederken yapacakları şikayet süreçlerinin ardından açıklamalarını paylaşacaklarını iletti.

Erkin’in daha önce de bir komşunun köpeğini araba ile ezerek ölümüne neden olduğu iddia edildi.

Haneye Tecavüz Edip, Köpeği Öldürdü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yolda Ayda 4 Kopek Oluyor

Bu Yolda Ayda 4 Köpek Ölüyor!

Eskisehir Hayvanlari Koruma Dernegi Baskani Av. Gulcin Yapici

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı: “Bakımevi Olmayan İlçe Belediyelerine Hayvan Toplama Kampları Kurduruldu”