in

Hamile Sokak Köpeğini Arabayla Ezip Geçti

Artvin’in Arhavi ilçesinde bir otomobilin üzerinden geçerek ezdiği hamile sokak köpeği, hayvan severlerin müdahalesiyle hayata tutundu.

Olay bugün sabah saatlerinde Musazade Mahallesi meydana geldi. Cadde esnafı ve hayvan severler tarafından beslenen hamile bir sokak köpeği, yolda yattığı sırada üzerinden siyah bir otomobil geçti. Acı içinde kıvranan köpeğin yardımına Arhavi Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Nuray Güzel yetişti.
Kucağına aldığı köpeği, kamyonet kasasında veteriner hekime götüren Güzel, köpeğin hayata tutunmasını sağladı. Veteriner hekim tarafından tedavi edilen köpeğin şu anlık sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, tedavilerinin devam ettiği ifade edildi.

hamile sokak kopegini arabayla ezip gecti 2 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay Yerindeki Güvenlik Kameraları İncelendi

Yaşanan olay caddede bulunan bir esnafın güvenlik kamerasına yansıdı. Seyir halinde olan bir otomobil sürücüsü, bir anda durarak geri doğru geliyor ve yön değiştiriyor. Köpeğin üzerinden geçerek farklı yola sapan sürücü durmadan yoluna devam ediyor. Otomobilin üzerinden geçtiği hamile köpek ise sekerek acı içinde bölgeden uzaklaşıyor.

hamile sokak kopegini arabayla ezip gecti 1

Sürücünün Yakalanması İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

Arhavi Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Nuray Güzel, yaptığı açıklamada ”Sürekli aynı bölgeden ‘Hamile köpeği araba ezdi’ diye arkadaşlarımdan telefon geldi. Bende apar topar gittim, hamile olduğu için baya tedirgin oldum. Kendi imkanlarımla, bir pikap ayarlayıp, kucağıma alarak veteriner hekime koştum. Tedaviler yapıldı, şu an durumu iyi ama yarına kadar bekleyeceğiz. Emniyete suç duyurusunda bulundum. Bunu yapan kişinin bu yaptığı suçtur. Kısa sürede yapan kişinin bulunmasını istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cope Atilan Yavru Kopegi Siringa ile Besleyerek Hayatta Tuttular

Çöpe Atılan Yavru Köpeği Şırınga ile Besleyerek Hayatta Tuttular

Gonulluler sokak hayvanlari icin toplandi

Bursa’daki Hayvanseverler Sokak Hayvanları İçin Birlik Oldu