in ,

Haluk Levent: “Haberlerde Can Kaybı Yok Deniyor Ormanda Yanan Hayvanların Canı Yok mu?

Ayvalık’ta binlerce kişinin doldurduğu amfi tiyatroda konser veren Haluk Levent konser öncesi yangın çıkan bölgeyi ziyaret etti.

Haluk Levent, 13’üncüsü düzenlenen Ayvalık Kültür Sanat Festivali kapsamında konser verdi. Konser öncesi, geçtiğimiz günlerde yangın çıkan Tabiat Parkı bölgesini ziyaret eden Levent izlenimlerini ve tepkisini dinleyicileriyle paylaştı.

Haluk Levent: "Haberlerde Can Kaybı Yok Deniyor Ormanda Yanan Hayvanların Canı Yok mu?

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Geçtiğimiz günlerde Şeytan Sofrası’nda yaşanılan yangını biliyorsunuz. Bugün oradaydım. Ben çok orman yangını gördüm. Ama şimdiye kadar böylesini hiç görmemiştim. Ayvalık’ın en güzel köşelerinden Şeytan Sofrası eteklerindeki ormanın bilinçli olarak yakıldığını zaten biliyoruz. Bunda hiç kimsenin şüphesi yok. Fakat sevgili dostlar, 3-5 saat öncesine kadar oradaydım. Öyle bir yakmışlar ki, hani bir soykırım vardır ya; adeta canlı nefes almayacakmış gibi yakmışlar. Bazı yerlerde orman yangınları sonrasında gittiği yerlerde bakardım; birazcık toprak bölümü kalırdı. Birkaç ot kalırdı. Ot kalmamasını bir yana bırakın, o güzeli alanlar bilim kurgu filmlerindeki arazilere dönmüş. Sanki yüzyıllardır su yada toprağın olmadığı ve yüzyıllarca su yada toprağın olamayacağı bir görüntü ile karşılaştım. Adeta her yer kül olmuş” 

DIY3 7NXUAAT2A1

Televizyon ekranlarında haber sunan spikerlere de atıfta bulunan Haluk Levent, “Sunucuların ellerine tutuşturulan kağıdı okurken hiç mi vicdanları yok? O haberi okurken diyor ki; ‘Şeytan Sofrası eteklerinde çıkan orman yangınında 20 hektarlık alan tamamen yandı ama can kaybı olmadı.’ Bunu kim söylüyor; spikerler söylüyor. O yanan ormanda yüzlerce sansar var mı? Yüzlerce kaplumbağa var mı? Binlerce tırtıl yok mu? Ha bir tane cahil çıkıp, ‘Ya tırtılı mı konuşuyor?’ diyebilir. Ama tırtıl senin yaşamını sağlıyor. Binlerce canlı ölüyor orada. Ama televizyonlarda halen daha yaşanılan yangında ‘Can kaybı yaşanmadı’ diyorlar. Söylesene be ablam; ‘Yüzlerce, binlerce can yok edildi. Cayır cayır yakıldı’ desene.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Animals Cats Cat in the night 031842 758x426

Kediler Neden Geceleri Uyumaz?

Fransa Cumhurbaşkanı Tarafından Barınaktan Sahiplenilen Köpek Nemo

Fransa Cumhurbaşkanı Tarafından Barınaktan Sahiplenilen Köpek Nemo