in

Halsiz düşen yaban keçisi ASAT tesisine sığındı

Antalya’da elverişsiz hava şartlarından etkilenerek halsiz düşen yaban keçisi, ASAT Atıksu Arıtma Tesisi’ne sığındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen keçi, tedavisi tamamlandıktan sonra doğal ortamına bırakılacak.


Akseki ilçesinde ormanlık alanda kış şartlarında bitkin düşen yaban keçisi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’ne ait Sarıhacılar mevkiindeki Akseki Atıksu Arıtma Tesisi’ne sığındı.

Yaban keçisini fark eden ASAT personeli, hasta hayvanı tesis içine alarak karnını doyurup ısınmasını sağladı. Kısa süreliğine tesiste misafir edilen sevimli keçi, daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Yaban keçisi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından tedavi için Büyükşehir Belediyesi Antalya Hayvanat Bahçesi’ne getirildi.


Antalya Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Aygül Arsun, “Enfeksiyonel bir hastalığa yakalanmış, yüksekten düşme veya herhangi bir darbeye maruz kalmış olabilir. Diğer düşündüğümüz durum ise toksit bir bitki yemiş olması. Hekimlerimiz ilk geldiği günden beri yoğun bir şekilde ilgileniyorlar. Bu ihtimalleri değerlendirerek tedavilerini sürdürüyoruz” dedi.


Hayvanat bahçesine getirilen yaban keçisinin tedavi ve rehabilitasyon işlemleri tamamlandıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerine teslim edilip, ait olduğu bölgede doğaya bırakılacağı öğrenildi.

Paleotilik dönemden kaldığı düşünülen hayvan figürlerinin yeni yapıldığı ortaya çıktı

Zeytinliklerin madencilik faaliyetlerine açılmasına ünlü isimlerden tepki