in

Halep’te Savaştan Kurtardığı Kaplumbağalara Bahçesini Açan Adam

Suriye’nin Halep kentinin sakini Mustafa Halifah, ülkedeki çatışmalar sırasında çok sayıda kaplumbağayı ölümden kurtardı.

Halep’te yaşayan 50 yaşında makine mühendisi Mustafa Halifah, savaştan kurtardığı kaplumbağalarla ilgili serüvenini Sputnik’e anlattı.

Halifah “Her şey bombalanan bir alanda bulduğum hasta bir kaplumbağa ile başladı. Onu eve getirip baktım. Şimdi burada yaşıyor. Benim için sabrın, hayat sevgisinin örneği oldu. Evi hep onunla birlikte, bu nedenle yaşadığı yeri kolaylıkla değiştirebiliyor” dedi

Halepte Savaştan Kurtardığı Kaplumbağalara Bahçelerini Açan Adam 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kaplumbağaya daha sonra bir eş bulduktan sonra kuşatma bölgesinde terk edilmiş başka kaplumbağaları da sahiplenen Halifah “Daha sonra yavruları oldu. Şimdi 100’den fazla kaplumbağam var. Çocuklara, isteyenlere de veriyorum, yoksa daha fazla olurdu” ifadesini kullandı.

Halepte Savaştan Kurtardığı Kaplumbağalara Bahçelerini Açan Adam 1

Halifah’ın komşuları da kaplumbağaları çok seviyor, özellikle de çocuklar. Bu bahçe onlar için büyük bir mutluluk kaynağı zira Halep’te savaş yüzünden hiç hayvanat bahçesi kalmadı. Halifah’ın bahçesinde ise kaplumbağalara dokunabiliyor, ellerine alıp onları sevebiliyor, aileleri izin verirse evlerine de götürebiliyorlar.

Halepte Savaştan Kurtardığı Kaplumbağalara Bahçelerini Açan Adam 2

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esnafın Selde Bulup Kurtarmaya Çalıştığı Kedi Öldüöç

Esnafın Selde Bulup Kurtarmaya Çalıştığı Kedi Öldü

Dünyanın Dört Bir Yanından Etkileyici Kuş Fotoğraflarıöç

Dünyanın Dört Bir Yanından Etkileyici Kuş Fotoğrafları