in ,

Hakkari’den Can Dostları Sevindiren Haber: Röntgen ve Ultrason Cihazları Alındı

Hakkari Belediyesi tarafından yeni alınan röntgen ve ultrason cihazları sayesinde sokak hayvanları Van’a sevk edilmekten kurtarıldı.

Hakkari Belediyesi‘nin Veteriner İşleri Müdürlüğü kliniğine aldığı cihazlar sayesinde yaralı can dostların kırık çıkıklarına daha hızlı ve doğru bir müdahale imkanına kavuşmasını sağladı. Cihazın film, banyo gibi bir ihtiyacı bulunmuyor, çekilen görüntü anında bilgisayarda görünüyor. Bir ilke imza atan Hakkari Belediyesi, sokak hayvanlarını Van’a sevk etmenin önüne geçerek kliniğe getirilen yaralı hayvanlara anında müdahale ediliyor.

Hakkariden Can Dostlari Sevindiren HaberRontgen ve Ultrason Cihazlari Alindi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hakkari ve il dışında bulunan sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten Hakkari Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ”Hakkari’de röntgen ve ultrason cihazı yoktu şunda cihazlarımız var. Daha önce kırık, çıkık veya ağır yaralı olan hayvanları burada röntgen çekemediğimiz için en yakın olan Van iline sevk ediyorduk. Cihazlarımızın gelmesiyle birlikte kliniğimize gelen can dostlara anında müdahale edebiliyoruz. Bu da bize ekstradan bir avantaj sağlıyor. Can dostlar gelen cihazlar sayesinde Van ilinden sevk olmaktan kurtuldular” dedi.

Hakkariden Can Dostlari Sevindiren HaberRontgen ve Ultrason Cihazlari Alindi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aracin Motor Kismina Giren Kedi Mahsur Kaldigi Yerden Kurtarildi

Aracın Motor Kısmına Giren Kedi Mahsur Kaldığı Yerden Kurtarıldı

IBBye Ait Hayvan Bakimevine Mahalle Muhtarindan Tepki 1

Tepeören Mahalle Muhtarı Hasan Arslan: Hayvan Bakımevi Sokaktaki Hayvanlara da Sahip Çıkmıyor!