in

Hakkari’de Araba Çarptı, Yuvasını İsviçre’de buldu

Hakkari’de bir süre önce otomobilin çapması sonrası bacakları kırılan 6 aylık sokak köpeği tedavisinin ardından İsviçre’de yuva buldu.

hakkari-de-bacaklari-kirila

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hakkari’de bir süre önce otomobilin çarptığı 6 aylık sokak köpeği, tedavi amacıyla Bitlis‘teki Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. Bacaklarında ve kalçasında kırıklar bulunan yavru köpek ameliyat edildikten sonra Van Gölü’nün Tatvan sahilinde fizik tedavi uygulandı. Adını ‘Umut’ verdikleri köpeğin yoğun tedavi sürecini başarıyla tamamlayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, daha sonra sosyal medya üzerinden kendilerine İsviçre’den ulaşan Tamara Gmür ile iletişime geçti.

HAYTAP Temsilcisi Dr. Damla Şahin’in Gmür’e talebinin olumlu karşılandığını bildirmesinin ardından, ‘Umut’, federasyon gönüllüleri aracılığıyla İsviçre’ye getirildi. Şans eseri yavru köpeğe İsviçre’de yuva bulduklarını belirten HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı avukat Ahmet Şenpolat, “Köpeği Tamara Gmür isimli 40 yaşlarında çocuğu olmayan bir kadın sahiplendi. Kendisi sosyal medya üzerinden köpeği görmüş ve Almanya’daki bir arkadaşının aracılığıyla HAYTAP’a ulaşmış. Bağışçılarımızın katkıları, HAYTAP gönüllüleri ve veteriner arkadaşlarımızın desteğiyle ölmek üzere olan bir canı hayata kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haytap on

‘Evcil Hayvan’ının Tablosunu Yaptır, Sokaktaki Can’lara Destek Ol

ö.ç

Kasırgada Araba Mazgalına Sıkışan Kartal Kurtarıldı