in

HAKİM’den Tavşan Kürkü Satan Batik ve İpekyol’a Boykot Çağrısı

(HAKİM), tilki kürkü kullanan Koton’un ardından, ürünlerinde tavşan kürkü kullandığını belirttiği İpekyol ve Batik Moda markalarını da boykot etmeye çağırdı.

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile hayvanların ‘giyim eşyası’ ya da ‘tüketim malzemesi’ olmadığını hatırlattı.

Ürünlerinde tavşan kürkü kullandığı gerekçesiyle Batik ile birlikte İpekyol firmasını da boykot etmeye çağıran HAKİM, şunları kaydetti: “Türlü bahanelerle hayvanların katledilmesini meşrulaştıran, moda kılıfı adı altında hayvan zulmünü, katliamını pazarlayan firmalardan alışveriş yapmayın, zulme ortak olmayın.”

https://www.change.org/p/batik-kürk-satışına-son-versin

Hayvan Hakları İzleme Komitesi: “Yaşam hakkına değer veren herkesi, tavşan kürkü satarak kar elde eden, kanlı bir ticari anlayışa sahip olan, modayı değil zulmü pazarlayan Batik ve İpekyol’u boykot etmeye çağırıyoruz.” açılmasında bulundu.

 

https://www.change.org/p/ipekyol-kürk-satışına-son-versin

HAKİM, daha önce de ürünlerinde tilki kürkü kullandığı gerekçesiyle Koton’u boykot etmişti.

“Kürkler hayvanlara aittir, insanlara değil” diyen HAKİM, Koton’a yönelik “2017’de etik olmayan bir ticaret anlayışını sürdürmeye devam edecek misiniz? Bu devirde hâlâ kürk pazarlamayı etik, vicdanî buluyor musunuz?” sorularını yöneltmişti.

Çağrıyla eş zamanlı olarak change.com’da imza kampanyası başlatılmıştı.

Geri adım atan Koton, ürünlerinin toplatıldığını şu açıklamayla duyurdu: “Yaşanan olay karşısında içtenlikle üzüntü duyduğumuzu; üretimimizden kaynaklanan haklı tepkiler nedeniyle ürünlerin dün itibarıyla toplatıldığını ve ürünlerimizde gerçek kürk kullanımının tekrarlanmayacağını tüm samimiyetimizle bildirmek isteriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

melis alphan hayvanlaraeziyetintaksitlendirilmiscezasi

Melis Alphan: Hayvanlara ‘Taksitle’ Eziyet

ıspartakopeğinisopayladövençoban

Isparta’da Köpeğini Sopayla Döven Çobana Soruşturma Başlatıldı