in

HAKİM ve HayKonfed’ten Ortak Eylem: Yastayız, Kutlamıyoruz!

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü yaklaşırken hayvan hakları alanında mücadele eden iki kurum “Yastayız, Kutlamıyoruz!” diyerek hayvan dostlarını 2 Ekim’de Saraçhane’de İBB’nin önüne davet etti.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) ve Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) Dünya Hayvanları Koruma Günü yaklaşırken hayvanlara yönelik şiddette ve katliamlarda hiçbir azalmanın olmadığını, yasalarda da hayvanlar lehine hiçbir iyileştirmenin gerçekleştirilmediğini hatırlatarak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlamayacağını açıkladı.

HayKonfed ve HAKİM, 2 Ekim 2016 Pazar günü saat 12:00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasının önünde toplanarak belediye binasına siyah çelenk bırakacağını ve basın açıklaması okuyacaklarını duyurdu.

kutlamiyoruz2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

HayKonfed ve HAKİM, Pazar günü için hayvan dostlarına şu çağrıda bulundular:

“Sokak hayvanlarını sürgün eden, katleden ve hayvan düşmanı uygulamaları ile hayvanlara soykırım uygulayan İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binası önünde toplanarak siyah çelenk bırakacağız ve basın açıklamamızı okuyacağız.
Aynı gün, İBB’den sonra, saat 13:00’de binlerce hayvanın yaşam hakkını gasp eden, hayvanlara işkence eden İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi bünyesindeki Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’ne de siyah çelenk bırakacağız.

4 Ekim’i kutlamıyoruz, yastayız! Türü ne olursa olsun, hayvanların soykırıma uğratılmasına razı değiliz. Bugüne dek ezilen, sömürülen, tecavüze ve işkenceye maruz kalan tüm hayvanları anmak, onların yasını tutmak ve hayvanlar için adalet talebimizi bir kez daha yinelemek için toplanıyoruz. Siyah kıyafetlerinizle siz de gelin, hayvanların sesini hep birlikte yükseltelim.

Başta hayvan hakları savunucuları ve STK’leri olmak üzere tüm yaşam savunucularını eyleme davet ediyor, Türkiye’nin dört bir yanında eşzamanlı olarak basın açıklamaları düzenleyerek hayvanların sesi olmaya çağırıyoruz”

Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yunuslar 3 öç

İki İnsan mı, Dokuz Yunus mu?

ozcanisiklar

“Bir canın hayatını siz oy vermeyeceksiniz diye almayı insan olan hiç kimse kabul edemez”