in

Haftanın öne çıkanları

İki Patili Kedi Umut’un Adımları
Osmaniye’de iki yıl önce iki ayağı kesilmiş halde bulunup, Ankara’da hayata döndürülen sevimli kedi ‘Umut’un videosunu internette izlenme rekorları kırıyor. Bu video sayesinde fenomen olan Umut’un rahat tavırları dikkat çekiyor.

iki-ayaklı-internet-fenomeni-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Evini 1100 Kediye Verip Konteyner’de Yaşayan Mutlu Kadının Hikayesi
67 yaşındaki Lynea Lattanzio, Kaliforniya’da yaşadığı evi 1100 kediye verip bahçesindeki konteyner eve yerleşen güzel yürekli kadınlardan birisi. Kedili teyze gerçek sevginin vücut bulmuş hali olarak çok sevdiği “dostları” için bunu yaptığını ve mutlu bir hayatları olduğunu dile getirerek, başlıyor hikayesini anlatmaya…

Lynea Lattanzio-Ajanimo-3

 

Evlerinizde Kedi ve Köpek Dostlarınız için Zararlı Olabilecek 10 Bitki
Yaşam alanlarımızı paylaştığımız hayvan dostlarımızın bazı bitkilerle arası pek iyi değildir. Kedi ve köpek dostlarımızın evlerimizdeki bitkilere olan ilgilerini hepiniz bilirsiniz. Lakin belki birçoğumuzun bilmediği, birçok saksı bitkisinin bu dostlarımızın sağlıklarına olan zararlı etkileri… Sizler için bir derleme yaptık; ev içinde ve dışında toksik (zehirli) madde içeren 700’den fazla bitkiden 10 tanesini zararlarıyla birlikte listeledik.

Evlerinizde Kedi ve Köpek Dostlarınız için Zararlı Olabilecek 10 Bitki

 

Siyasete Köpek Ayarı
ABD’de Kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri için adayların kampanyaları devam ederken Demokratik Parti’nin adaylarından Hillary Clinton seçmenlerine havlayarak seslendi. Genel Yayın Yönetmenimiz Ajan Brian da Clinton’un havlamasını sizler için değerlendirdi.

ajan-hillary

 

Haydar Dümen’in Tavuk Davası
Cihangir’de yaşayan yönetmen Kutluğ Ataman, hayvan sevgisiyle bilinen komşusu Haydar Dümen’in bahçesinde beslediği tavuk, horoz ve kazlar yüzünden uyuyamadığını söyledi ve Dümen’e 100 bin liralık tazminat davası açtığını açıkladı. Sosyal medyanın gündemine oturan bu haber, yeni bir tartışma konusunu gündeme getirdi: “Şehirde hayvan beslemek de mi yasak?”

haydar-ataman-ajanimo-öne-çıkan-görsel

 

Bozüyük’te İki Köpeğin Sır Ölümü
Yıllardır verilen hukuki mücadeleye rağmen hala yasa ile yaptırımı olmayan, Kabahatler Kanunu kapsamında yer alan ve yerel yönetimlerin görev alanına girdiği halde göz ardı edilen hayvan hakları ihlaliyle ilgili bu kez Bozüyük Belediyesi gündeme geldi.

bozüyük-ajanimo-1

 

Ankara’da Ölen Canlar için Çok Üzgünüz!
Dün gece, sevgili insanlarım ölmüş, bir kısmı da yaralanmış. Yer Ankara’ymış. Zaman gecenin karanlığı… Ne oldu diye sordum. Ekiptekiler terör saldırısı dediler… Terör saldırısı ne demek diye sormadım çünkü, herkes üzgün, kimileri kızgın… Kötü bir şey olmasa, benim güzel çalışma ekibim bu kadar üzülmezdi. Terör ne hala bilmiyorum. Tüm canları öldüren kötü bir şey sanırım…

Ankara’da Ölen Canlar için Çok Üzgünüz!

 

Yavru Yunusun ‘İnsanlık’la İmtihanı
Tüm canlar insanlık ile sınanmaya devam ediyor. Keyif için bir cana zarar vermenin önüne ne yazık ki hiç bir şey geçemiyor… Geçen günlerde, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e yakın bir sahilde karaya vuran yavru yunus insanların bu bencilliğinden nasibini alan hayvanlardan yalnızca biri.

Balinanın 'İnsanlık'la İmtihanı-Ajanimo-1

 

Mülteci Kedi Norveç’te Ailesine Kavuştu
Buluşmanın en güzel anlarından birisi Norveç’te yaşandı. Musul’dan kaçan sığınmacı aile daha güvenli bir yere taşınmak isterken, Kunkuş adlı kedilerini kaybetmişlerdi. Kaçış yolunda Midilli adasında kaybettikleri Kunkuş’la nihayet Norveç’te buluştular.

980x-1

Gökçeada’da Canların Takipçisi Oluyor ve Dilekçe Hakkımızı Kullanıyoruz
Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde iki sokak köpeği, boyunlarından bir ağaca asılmış halde bulunması haberinin ardından uzun zaman geçti. “Cana Kıymak Bu Kadar Kolay mı?” diye sorduğumuz olayın, akıbetini öğrenmek için Gökçeada Belediyesi’ni aradığımızda ise, ilgili kişilerle konuşmamız mümkün olmadı.

gökçeada-köpek-ajanimo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cerattepe öne çıkan görsel ajanimo 1 1

Doğanın Altın Kadar Değeri Bilinmiyor: Cerattepe Buna Direniyor!

ajanimo buzagi1

İki Bacaklı Buzağının Sevgi Dolu İnsanları