in

Haftanın Öne Çıkanları

Polen Taşıyıcı Hayvanlar Tehdit Altında

Dünya gıda tedarikinin yüzde 75’i polen taşıyıcıların doğadaki rolüne dayanıyor. Bu görevi yapan arılar, kuşlar ve diğer taşıyıcılar ise tehdit altında…

polen-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

İnsanlar Korku Saçıyor!

Sokaklar, hayvanlar için artık hiç güvenli değil. Sahipsiz sokak hayvanları iyi niyetli olmayan insanlar tarafından öldürülüyor, günlerce aç susuz bırakılıp işkence ediliyor, yollarda sürükleniyor hatta günlerce tecavüz edildikten sonra ya öldürülüyor ya da o halde ölüme terk ediliyor. Türkiye’de hayvan hakları olmadığı için, işlenen suçlar da Edirne’den Ardahan’a değişmiyor.

12769639_10153888593103563_1805186001_n

 

Finans Piyasasının Hayvanları

Siz para ve finans piyasalarının sadece rakamlardan oluştuğunu, verilerin tablolarla, grafiklerle mi anlatıldığını sananlardan mısınız? Bunun böyle olmadığını Bloomberg TV editörü Canan Özdan çok güzel şekilde anlatıyor. Nasıl mı?

finansın-hayvanları-11

 

Hayvanlardan Değil Hayranlarından Vazgeçti!

Hayvanlara olan sevgisiyle bilinen ve bunu her fırsatta dile getiren Özge Özpirinçci‘nin InStyle dergisinden Bahar Kader’e verdiği röportajında kürk giyen ünlülerle ilgili konuşması, magazin gündeminin geçen hafta en çok konuşulan konularından biri oldu. Özpirinçci ise, “Beğenmeyen takip etmesin” diyerek tavrını korudu.

kürk-özge-özpirinçci-ajanimo-2

 

Bir Kedi Neden Isırır?

Kediler saldırmak için ısırırlar klişesi aslında tamamen yanlış bir bilgidir. Bazı kediler sevgilerini ısırarak göstermek isterler, bazıları ise sadece oynamak için ısırırlar.Bu ısırmalardan rahatsız olmanız gayet normal. Ancak bu ısırmaları azaltabilmek de sizin elinizde.

Bir Kedi Neden Isırır?

 

Selfie’lerin Altında Yatan Acı Gerçek

Selfie‘ler, GIF’ler ve viral videolar sosyal medya kullanıcıları için harika bir hobi. Ancak düşünülmeden hareket edildiğinde de yaban hayatı için ölümcül olabiliyor.

selfie-gercek-ajanimo-2

 

Köpeği Köprüden Attı, 469.00 TL Cezayla Kurtuldu!

Erzurum Oltu’da bir köpeği döverek bayılttıktan sonra, köprüden aşağı atan şahısla ilgili HAYTAP ve hayvanseverler hukuki mücadele başlatmışlardı. Çabalar her ne kadar istenildiği gibi sonuç vermese de, şahıs hakkında idari para cezası kesildi. Köpeğin ölümüne sebep olan şahıs, 469.00 TL gibi cüzi bir miktar cezayla kurtuldu.

Köpeği Köprüden Attı, 469.00 TL Cezayla Kurtuldu!

 

Evini Satıp Sokak Hayvanları için Barınak Kurdu

Antalya’da yaşayan Hüzün Esen, sokak hayvanları için seferber oldu. Almanya’da dernek kurup topladığı yardımların üzerine evini de satarak 3 hayvan barınağı kurdu.

hüzün-esen-ajanimo1

 

İnsanının Doğmasını Heyecanla Bekleyen Kedinin Mutluluğu

9 ay boyunca insanı Liel Ainmar Assayag’in doğumunu heyecanla bekleyen 2 yaşındaki kedi Panda, küçük meleğine sonunda kavuştu. Şimdi minik insanıyla mutlu günlerin keyfini çıkarıyor.

kedi-panda-bebek-ajanimo-7

 

Bir Köpek Neden Kemik Saklar?

Köpekler neden kemik saklar? Özellikle aynı evi paylaştığınız dostunuzun bu huyunu bırakması mümkün mü? Sizin için bu soruların cevaplarını aradık. Ne yazık ki bu içgüdüsel davranıştan vazgeçmiyorlar. Neden mi?

kopek-kemik-saklamanin-incelikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan beslemek kamu zarari ajanimo 3 1

Hayvan Beslemek Kamuya Zarar Sayıldı!

kedileri hayatimiza kattigi deger ajanimo 1 2

İki Oda, Bir Salon, Tabii ki Bir de Kedi