in

HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik’in “Biriciği” Kayboldu

Hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik, kaybolan kedisi Gugu’nun ardından üzüntüsünü paylaştı.

HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) Başkanı ve aynı zamanda Hürriyet Gazetesi Yazarı, sanatçı, hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik, kaybolan ve günlerdir dönmeyen kedisinin ardından duygu dolu bir mesaj yayınladı. Evinde 30’a yakın hayvanı olan Ömür Gedik, kaybolan kedisi hakkında okuyucuya empati yaptıran duygu yüklü metnini hem gazetede hem de sosyal medya hesabından paylaştı. Ömür Gedik’in ‘biriciğim’ dediği minik dostu Gugu’nun kaybolmasının ardından Instagram’da paylaşmış olduğu gönderinin altına takipçilerinden destek mesajları yağdı. Ömür Gedik, “Birileri için ‘aman bir kedi işte’ olan bir başkası için ‘hayatın anlamı, yaşamın merkezi’ olabiliyor” cümlesi ila başlayan yazısında bir hayvan ile insanı arasındaki o güçlü bağı çok güzei ifade ediyor.

Omur Gedik Kaybolan Minik Dostunun Ardindan Uzuntusunu Paylasti....

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Gözyaşların Kuruyunca da Geçmeyecek Bir özlemle Yaşamaktır Kedini, Köpeğini Kaybetmek”

” Kimseyi yadırgamadan, yaftalamadan, ötekileştirmeden okuyun bu yazıyı lütfen. Neler mi yaşıyor insan? Geceleri uykular kaçıyor bir kere. Akıldan o güzel yüz hiç çıkmıyor çünkü. İlanlar dağıtıp beklemeye başlıyorsun, gözyaşları eşliğinde. Rüyalara giriyor. Sabah uyanınca ilk akla gelen o oluyor. Telefona bakıp bir haber olmadığını görünce gün boyu devam edecek olan içteki o sızlama başlıyor. Yeri dolmaz bir boşlukla yaşamak öyle ağır ki! Acı, özlem, sövme, ağlama, pişmanlık, suçlama hepsi zincirin halkaları oluveriyor. Hep bekliyorsun, dönecek diyorsun, dönmeli diyorsun. O güzel günlerinize geri dönmek, kabustan uyanmak istiyorsun. Kocaman dünyada küçücük, kalabalıklarda yapayalnız, terk edilmiş hissediyorsun kendini. O minnacık can sana terk edilişlerin en acısını veriyor. Gözyaşların kuruyunca da geçmeyecek bir özlemle yaşamaktır kedini, köpeğini kaybetmek. Umarım yaşayanların hepsi o acılı ve bol bilinmezli bekleme sürecinin ardından mucizeye, yavrusuna, mutlu sona kavuşur.

Omur Gedik Kaybolan Minik Dostunun Ardindan Uzuntusunu Paylasti

“Onu Geri Getirmek İçin Bildiğim, Duyduğum Her Şeyi Deniyorum

Bir hafta oldu Gugu ortadan kaybolalı. Hani şu güzel yüzlü gri sokak kedisi var ya, o işte. Gugu 6-7 ay kadar önce daha yavru iken geldi. Çok sevdirdi kendini, bütün kışı neredeyse 7/24 beraber geçirdik. Evin en küçüğü, en sevimlisi ve yaramazı olarak hep torpilliydi. İlk ödül maması ona verilir, ışıklı topla o oynardı. Kedilerle de köpeklerle de arası iyiydi. Felçli köpeğim Sheba yatağında bir tek onun yatmasına izin verir, bir şey demezdi. Videodakiler de Oğlum ve Gugu, hep böyleydiler. Bazen evde bazen bahçede oynar dururlardı. 14 Mart pazar günü, havanın güzel olduğu o gün, bir kaç saatliğine evden çıkmamla oldu her şey. Döndüğümde herkes ya evde ya da bahçedeydi. Gugu hariç. Şimdi bildiğim, duyduğum her şeyi deniyorum onu geri getirmek için. İlanlar, ev ev gezmeler, astrologlara danışmalar, eşyalarını pencereye koymalar, hatta ip yumaklarına ona olan sevgimi yükleyip atıp çekmek gibi şeyler bile dahil. Gugu seni çok seviyorum ve çok özlüyorum. Lütfen iyi ol.”

www.ajanimo.com ailesi olarak biz de Ömür Gedik’in üzüntüsünü paylaşıyor, Gugu’nun en kısa sürede evine dönmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ilk Korktu Sonra Elleriyle Besledi

İlk Korktu Sonra Elleriyle Besledi

Yarali Kedi Tedavi Olmak icin Belediyenin Kapisini Caldi

Yaralı Kedi Tedavi Olmak için Belediyenin Kapısını Çaldı