in

HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, Hayatını Kaybeden Köpeğinin Ardından Acısını Paylaştı

Hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik, “Prensesimi kaybettim. 16 yıllık en iyi dostumu, hayat arkadaşımı, kardeşimi, kızımı, annemi, bana her şey olanı, her şeyimi kaybettim.” diyerek en iyi dostunun arkasından acısını paylaştı.

HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) Başkanı ve aynı zamanda Hürriyet Gazetesi Yazarı, sanatçı, hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik, Prenses’inin hayatını kaybetmesi üzerine acılarını hem gazetedeki köşesinde hem de sosyal medya hesapları üzerinden okuyucularıyla paylaştı. Sosyal medyada hiç tanımadığı insanlardan teselli mesajları alan Gedik, “Bu acıyı yaşayan o kadar çok insan var ki, yazıyorlar içlerindeki dinmez sızıyı. Hepsine sabır diliyorum. İnanmaktan vazgeçmeyin, bir gün buluşacağız çocuklarımızla.” açıklamasını yaptı.

HACIKO Dernegi Baskani Omur Gedik Hayatini Kaybeden Kopegi Ardindan Acisini Paylasti 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendisini ‘sessiz canların sesi’ olarak tanımlayan Ömür Gedik, biricik dostunun ardından Instagram hesabından “Prensesimi kaybettim.16 yıllık en iyi dostumu, hayat arkadaşımı, kardeşimi, kızımı, annemi, bana her şey olanı, her şeyimi kaybettim. Yüzde 99 değil, yüzde 100 bir sevgi, yapmacıksız, gerçek, yürekten, saf, temiz. Ben onundum, o da benim. Bu acının, yoksunluğun, onsuzluğun tarifi yok. Sheba, Buddy‘nin, Kaliko’nun yanına gitti ve inanıyorum ki Gökkuşağı Köprüsü’nde beni bekliyorlar. Her ölüm insanı kendi ölümüne bir adım daha yaklaştırıyor. Kavuşacağımız güne kadar mutlu ol prenses, bu dünyada meleğim olarak bana eşlik edeceğini, arkadaşların için verdiğim mücadelede bana güç, kuvvet olacağını çok iyi biliyorum. Seni çok hem de çok özleyeceğim, tekrar buluşana dek kalbimden, aklımdan çıktığın bir gün bile olmayacak.” ifadelerini paylaştı.

HACIKO Dernegi Baskani Omur Gedik Hayatini Kaybeden Kopegi Ardindan Acisini Paylasti

Ömür Gedik Acısını Hürriyet Gazetesi’ndeki Köşesinde
De Anlattı

“Yüzde 99 değil, yüzde 100 bir sevgi, yüzde 100 bağ, yapmacıksız, saf, temiz.
Bu acının, yoksunluğun, onsuzluğun tarifi yok.
Sheba, Buddy’nin, Kaliko’nun yanına gitti. Benim kulağına fısıldadığım selamlarımı, özlemlerimi götürdü.İnanıyorum ki Gökkuşağı Köprüsü’nde beni bekliyorlar, koşuyor, oynuyorlar en iyi halleriyle. Her ölüm insanı kendi ölümüne yaklaştırıyor.
Kavuşacağımız güne kadar mutlu ol prenses, bu dünyada meleğim olarak bana eşlik edeceğini, arkadaşların için verdiğim mücadelede bana güç, kuvvet olacağını çok iyi biliyorum.
Biri gittiğinde arkasından “Ne kadar çok sevdi, sevildi, bana ne kadar iyi geldi” diyebiliyor muyuz? İşte hayatın anlamı orada yatıyor.
İyi ki seni tanıdım Sheba.
İyi ki girdin hayatıma.
O küçücük sevgi dolu yüreğinle, bilge halinle ne güzel değiştirdin beni. Sana binlerce kez teşekkür ediyorum güzel kızım. Seni çok ama çok özleyeceğim. Tekrar buluşana dek kalbimden, aklımdan çıktığın bir gün bile olmayacak.”

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

www.ajanimo.com ailesi olarak biz de Ömür Gedik’in üzüntüsünü paylaşıyor, acısına ortak oluyoruz.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vatandaslar Tarafindan Bulunan Yarali Atin Tedavisi Tamamlandi

Vatandaşlar Tarafından Bulunan Yaralı Atın Tedavisi Tamamlandı

Yuvasindan Yanlislikla Ayrilip Toplu Tasima Araclariyla Geri Donmeye Calisan Sam Bulundu1 1

Yuvasından Yanlışlıkla Ayrılıp Toplu Taşıma Araçlarıyla Yaşam Alanına Dönmeye Çalışan Sam Bulundu