in

Haber Türk Yazarı Veteriner Hekimler ile İlgili Söylediklerine Açıklama Getirdi!

Haber Türk yazarı Sevilay Yılman geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı köşe yazısında Veteriner Hekimlik mesleği ile ilgili verdiği bir örnekle ilgili düzeltme yazısı yayınladı. Yılman açıklama yaptığı bugünkü yazısında ayrıca mesleğin uğraştığı sorunları da aktardı.

Haber Türk yazarı Sevilay Yılman 14 Eylül tarihinde kaleme aldığı köşe yazısında eğitim ile ilgili bir konuda, Veteriner Hekimlik mesleğini örnek göstererek şu yorumu yaptı:

“İsteyen herkes İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde akademisyen olabilir ve hatta azıcık bir çabayla fakültenin dekanı bile olabilir. Mesela Veterinerlik okudunuz…

Ancak sonradan hukuka merak saldınız ve “Keşke hukuk okusaydım” diyerek hayıflanıyorsunuz falan. Hiç hayıflanmayın çünkü artık önünüzde İstanbul Üniversitesi senatosunun aldığı bir kararla size sunulan büyük bir olanak var.”

Hukukçu olabilirsiniz artık…

Varsa bir ALES puanınız elinizde…

Bu puanla İstanbul Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün kamu hukuku, özel hukuk, ticaret hukuku, milletlerarası özel hukuk programlarına müracaat edebilir ve yüksek lisans veya doktora yapma şansı elde edebilirsiniz.

Lisans ve yüksek lisansta hukukla ilgili tek bir ders almadan, hukuk doktoru ve hukuk hocası olabilir sonra da o fakülteye binbir çabayla girmek için uğraş veren öğrencilerin derslerine girebilir ve hukuk anlatabilirsiniz!

Arada bir de; “süt sağma” teknikleri hakkında da bilgi verebilirsiniz elbette.”

BUGÜN İSE DÜZELTME YAZISI VE MESLEKİ SORUNLARI KALEME ALDI

Sevilay Yılman’ın bu yazısına veteriner hekimler tarafından büyük tepki gösterildi.  Yazının ardından Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Genel Sekreteri Haluk Aşkaroğlu, Yılman’ı arayarak düzeltme yazısı talep ettiğini aktardı.

Yılman da bugünkü köşe yazısında konuyla ilgili açıklama yaparken bunu yanı sıra telefonda detaylı olarak görüştüğü Aşkaroğlu’nun aktardığı veteriner hekimlerin yaşadığı zorlukları da sıraladı.

SEVİLAY YILMAN’IN DÜZELTME YAZISI VE VETERİNER HEKİMLERİN YAŞADIĞI ZORLUKLARI KALEME ALDIĞI YAZIYI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Egitmene Emanet Ettikleri Kopekleri Hayatini Kaybetti

Eğitmene Emanet Ettikleri Köpekleri Hayatını Kaybetti, Aile Perişan Oldu

trabzon sokak kopegi cinsel organi el feneri cikti

Üniversitenin İçerisinde Korkunç Olay: Sokak Köpeğinin Cinsel Organından El Feneri Çıktı!