in

Güvercin Tutkunları Menteşe’deki Festivalde Buluştu

Muğla Güvercin Sevenler Derneği ile Menteşe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Güvercin Festivali’nde 1500 güvercin sergilenirken, kendi kategorilerinde dereceye giren kuşların sahiplerine kupa ve madalyaları verildi.

güvercin-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Derneği tarafından Düğerek Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Güvercin Festivali’nde 29 kategoride 1500 güvercin sergilendi. Farklı illerden gelen güvercin yetiştiricileri ile bir araya gelen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, insanları bir araya getiren ve kaynaştıran etkinliklere önem verdiklerini belirterek, yoğun talep üzerine etkinliğin bu yıl ikinci kez düzenlendiğini vurguladı.

Muğla’nın Akalı, İsli, Arap ve Gök isimleri ile bilinen 4 farklı renkteki güvercinlerini tanıttıklarını vurgulayan Başkan Gümüş, “Festivalimize ülkemizin pek çok ilinden katılımın olması bizi sevindirdi. Festivalimiz ile hem nesli tükenmekte olan güvercinlere sahip çıkmak, hem de kentin tanıtımına katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

güvercin-ajanimo1

Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu ise festival kapsamında 8 dalda 29 kategoride güvercin sergilendiğini hatırlatarak katılımdan memnun olduklarını dile getirdi. 81 ilin tamamından katılım sağlandığını anlatan Çolakoğlu, “Güvercin yetiştiricileri yaklaşık bin 500 civarında kuş türü ile katılım sağladılar. Ayrıca buraya gelen vatandaşlarımız ve kuşçularımız hem kuşlarını sattı, hem de beğendiği kuşları aldı. Açık arttırmayla kuş sattık. Vatandaşlarımız çok yoğun ilgi gösterdi” diye konuştu.

“Muğla Güvercin Arenası Olacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise etkinliğin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ve Muğla’yı bir güvercin arenası haline getireceklerini belirtti. Başkan Gürün, “Türkiye’nin her yerinden gelen bu güvercinler Muğla’da birliği, beraberliği ve barışı temsil ediyor. Güvercin sevgisi çok fedakarlık ister. Buradaki farklı türdeki güvercinlerin farklılıklarıyla bir arada olup büyük bir güzellik yarattığını görüyoruz. Buradaki farklı türdeki güvercinler birlik, beraberlik ve mutluluk duygularını ifade ediyor. Umarım etkinliğimiz yıllarca devam edecek ve Muğla’yı bir güvercin arenası haline getireceğiz” dedi.

Festivalin sonunda kendi kategorilerinde dereceye giren kuş sahiplerine kupa ve madalyaları verildi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

osmanlı maymun ajanimo1

Osmanlı Döneminde İdam Edilen Maymunlar ve Maymunkeş Abdülkerim Efendi

irlandalı ajanimo1

İrlandalı İş Adamı Bodrum’daki Hayvan Cinayetlerine İsyan Etti