in

Güvercin Aşkı Banka Soydurdu

İzmir Bornova’da çalıştığı bankanın 2 milyon TL’sini zimmetine geçiren veznedarın bu parayla satın aldığı 2 bin 389 güvercine haciz işlemi uygulandı. Güvercinlerden bazıları satılmayı beklerken hayatını kaybetti.

İzmir Bornova’da çalıştığı bankanın 2 milyon TL’sini zimmetine geçiren veznedarın bu parayla satın aldığı 2 bin 389 güvercine haciz işlemi uygulandı.Polisteki ifadesinde, “Güvercin hastasıyım. Zimmetime geçirdiğim paralarla güvercin aldım. Bu güvercinler çok pahalı. Paraları, ATM hesabına kesip, sonrasında tanıtma işlemini yapmadım. Zimmetime geçirdiğim parayı bankaya ödemek istedim ama toparlayamadım” dedi. N.A., sevk edildiği mahkemede tutuklandı. Torbalı İcra Dairesi tarafından 769 bin TL kıymet biçilen güvercinler, Torbalı Kuşçu Osman çiftliğinde ihaleye çıkarıldı. Torbalı İcra Dairesi tarafından ihaleye çıkarılan güvercinler, Türkiye tarihinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

guvercin-banka

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Bunlar Özel Kuşlar’

Dün ve bugün arka arkaya yapılacak ihalelerle kuşların satışa çıkarılacağını ifade eden zanlı N. A’nın avukatı Hüseyin Ali Üstündağ, “İcra, İflas Yasasında canlı hayvan satışı düzenlenmiş. Ancak Türkiye’de ilk defa canlı hayvan olarak güvercin satışı yapılıyor. Adetin, cinsin çokluğu ve bu hayvanların hassas olduğu dikkate alınarak bu satışın daha geniş bir zamana yayılmasını dilerdik. Burada takımlarda, gruplarda, eşleştirmelerde hata yapılmış. Bir cins kuşun içine başka bir cins atılmış. Zaten isimlerini bile koyamamışlar. Bunlar çok özel kuşlar odluğu için internetten bakabildikleri kadarıyla isimlerini koymaya çalışmışlar” dedi.

‘Satılmayı Beklerken Ölüyorlar’

Torbalı İcra Dairesinin 769 bin TL kıymet biçtiği güvercinlerin 3-3,5 milyon TL değerinin olduğunu savunan ve sabah saatlerinde başlayan açık arttırmada daha bir tane bile kuşun satılamadığını anlatan Avukat Üstündağ , “İhalenin de yüzde 50’ye gittiğini düşünürsek, 400 bin TL gibi bir para girer dosyaya. Ne alacaklının işine yarar, ne de borçlu borcundan kurtulur. Satış daha rahat bir zeminde gerçekleşseydi biz bu parayı rahat rahat çıkarır borcu öderdik. İkinci ihalede de bu yolla bir tane bile kuş satılamaz. Biz protokolle bir satış istiyorduk. Kuşların gücü tükenmiş durumda. Veteriner arkadaşlar rapor tutuyor, birçok kuş hayatını kaybetti. İkinci ihaleye kadar birçok kuş hayatını kaybedecek. Endişemiz buydu. Sonuçta bunlar canlı” ifadelerini kullandı.

‘Taksitli Alıyorum Dedi’

N.A’nın babası Veli Ak ise kuşların bu yolla satılamayacağını belirterek, “Bunlar satılmaz. Kuşların cins cins ayrılması lazım” dedi. Oğlunun 14 seneden beri güvercinlere karşı bir tutkusu olduğunu anlatan Ak, “Adamları var, bunları dışarıdan getirtiyor. Neden aldı bilmiyorum. ‘Nasıl alıyorsun’ dedim, ‘taksitle alıyorum baba’ dedi. Taksitle aldığı kuşların taksitlerini de çıktığı zaman kendisi ödeyecek” şeklinde konuştu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bridget Bardot

Hayvan Haklarının Güzel Savunucuları

bayburt ayaktadonantilki

Bayburt’ta -32 Derece’de Bir Tilki Ayakta Dondu!