in

Güvenpark’ın Kuşları Öksüz Kaldı

Başkentin iyi kalpli ninesi Nezegül Nine ziyarete gittiği memleketi Çorum’da hayatını kaybetti. Güvenpark’ın kuşları öksüz kaldı

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf karesiyle tanınan Nezegül Yıldırım, geçirdiği bir rahatsızlığın ardından vefat etti. Yıllardır kar-kış demeden Güvenpark’ta banklara konan kuşlar için küçük bir tezgâhta kuş yemi satan 82 yaşındaki Nezegül Nine, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çorum’da hayata veda etti.
Güvenpark’ın Kuşları Öksüz Kaldı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

SABAH Ankara’nın edindiği bilgilere göre; Çorum’un Çevreli Köyünde 1935’te dünyaya geldi Nezegül Yıldırım. Komşu köyleri olan Karamahmut Köyüne gelin gitti. Bir üvey oğlu dışında hiç çocuğu olmadı. Eşi ve kardeşleri vefat edince bakacak kimsesi kalmadı. Sahip çıkanı olmadığı için çaresiz kalan Yıldırım, 6 yıl önce Ankara’ya taşındı. Burada parklarda kuş yemi satarak geçimini sağlamaya başladı. Onun son durağı ise Ankara Güvenpark oldu. Ankaralı onu soğuk kış günlerinde Kızılay’ın orta yerinde dondurucu soğukta kuş yemi satarken tanıdı. O parktaki onlarca kuşun şefkatli annesi olurken, Kızılay’ın umutla gülümseyen ninesi, Ankaralının kuşçu ninesiydi. Ancak yaşlı gözleri ile soğuğa aldırış etmeden kocaman gülümseyen o nine artık yok. Köyüne ziyarete gittiği sırada fenalaşan Nezegül Nine, kurtarılamadı. Vasiyeti üzere annesinin yanına Çevreli Köyü’ne defnedildi. Kimsesi olmayan kadın, köylüler tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Güvenpark’ın Kuşları Öksüz Kaldı
Sosyal medyadaki fotoğrafının ardından Ankaralılar tarafından adına kuş yemi alma kampanyaları başlatılan yaşlı kadının ölümü başkentlileri üzdü. Nezegül Nineyi bir aydır parkta göremediklerini söyleyen Ankaralılar ölüm haberi ile büyük bir üzüntü yaşadı. “Kuşçu nine gitti, kuşlar da biz de yetimiz artık” diyen Ankaralılar, “Küçük tezgâhında soğuktan elleri morarmaya yüz tutmuş halde yem satarken tanıdık onu. Çoğu zaman çay ve simit getirirdik, ancak soğuklar artınca yemlerini satıp erken gitmesi için tüm arkadaşlarımıza haber verdik. Sosyal medyadan kampanyalar da düzenlendi. O bizim gülen yüzümüzdü, o yaşında hayata karşı duruşu, mücadelesi bizi güçlendiriyordu. Çok üzgünüz, kuşları kim besleyecek şimdi” dedi.

 

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahiplenmedi Satın Aldı İnternetten 15 Bin Liraya Aldığı Köpek Kalp Hastası Çıkınca Şikayetçi Olduöç

Sahiplenmedi Satın Aldı, İnternetten 15 Bin Liraya Aldığı Köpek Kalp Hastası Çıkınca Şikayetçi Oldu

Mersin Sahilinde Kediler Öldürülüyoröç

Mersin Sahilinde Kediler Öldürülüyor