in

Güney Koreli Kadın 200 Köpeğin Hayatını Kurtardı

Hayvansever Jung Myoung Sook’un komşuları ona tahammül edemedi ve o defalarca taşınmak zorunda kaldı. Ama çok sevdiği hayvanlarını asla bırakmadı. Güney Kore’de yaşayan 61 yaşındaki Jung Myoung Sook sokakta yaşayan 200 köpeğe sahip çıktı. Jung, köpeklerinden bazılarını da restoranlarda yiyecek olarak satılmaktan kurtardı, bununla da yetinmeyen yaşlı kadın 2014 yılında onlar için resmi olmayan bir barınak açtı.

Güney Koreli Kadın 200 Köpeğin Hayatını Kurtardı-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“26 yıldır bebeklerime gözüm gibi bakıyorum”

Güney Koreli Kadın 200 Köpeğin Hayatını Kurtardı-Ajanimo-2

2014 yılında Jung, resmi izne sahip olmasa da Asan’da bir hayvan barınağı kurdu. Aktivistlere göre bölgede henüz hayvan hakları konusundaki tutumun yeterli olgunluğa ulaşmadı. Bu nedenle Jung’ın yaptığı son derece önemli.

Güney Koreli Kadın 200 Köpeğin Hayatını Kurtardı-Ajanimo-3

Bazı Güney Koreliler ise, bu kadar çok hayvanın bir arada yaşamasını sağlıksız bularak Jung’u eleştiriyor. Ancak Jung, “Bebeklerim aç değiller ve son derece sağlıklılar. Ayrıca burada özgürce dolaşıp oynuyorlar.” diyerek kendini savunuyor.

Güney Koreli Kadın 200 Köpeğin Hayatını Kurtardı-Ajanimo-4

“Ben kendim için değil, bebeklerim için yaşıyorum.” diyen Jung, köpeklerin yiyecekleri ve ilaçları için ayda 1,600 dolar harcıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dekorasyon ajanimo 6 1

Kedilerin Yeni Hobisi: Süper Mario Oynamak

Untitled 1

Onlar da Bizim Gibi: Köpekli ve Mutlu