Güney Kore’de Hayvan Hakları Savunucuları Köpek Eti Yenmesini Protesto Etti

Güney Kore’nin başkenti Seul’de hayvan hakları savunucuları meclisin önünde toplandı. Aktivistlerin arasında ABD’li oyuncu Kim Basinger da vardı. Gösterinin amacı köpek ve kedi etinin yenmesini engellemekti.

Güney Kore’de hayvan hakları savunucuları sokağa indi. Başkent Seul’de meclisinin önünde toplanan kalabalık köpek eti tüketimini protesto etti. Protesto gösterisinde ABD’li oyuncu Kim Basinger‘da vardı.

Protestocular, parlamentoda bir süredir bekleyen ticari amaçlar için köpeklerin kesimini yasaklayan yasa tasarısını onaylanmasını istedi.

Köpek etinin yenmesini savunanlarda toplandı

Köpek etinin yenmesini protesto edenlerin yanı sıra köpek etinin yenmesine destek verenler de Seul’de toplandı. Her köpeğin değil ama bazı köpeklerin yenmesini savunuyorlar.

Karşılıklı gösteriler tam da Güney Kore’de yılın en sıcak zaman dilimi olarak varsayılan ”Chobok” olarak adlandırılan üç günlük dönemin başlangıcında yapıldı. Ülkede bu dönemde sıcağa karşı dirençli olmak için çeşitli etler tüketilmesinin iyi olduğuna dair bir inanç var. Bunlara kedi ve köpek eti de dahil.

Güney Kore’de köpek beslemek son yıllarda popüler hale geldi. Aynı zamanda köpek eti veren restoran sayısı da azaldı. Bir araştırmaya göre, Korelilerin yüzde 80’i son bir yıl içinde hiç köpek eti yememiş.

Bilirkişi Paylaşılamayan Köpek ‘Marley’ Hakkındaki Raporunu Verdi

Hayvan Hakları Aktivistleri İBB Önünde ‘Atlı Faytona Hayır!’ dedi