in

‘Güney Kıbrıs’taki İngiliz Üssünde 800 Bin Kuş Öldürüldü’

İngiliz gazeteleri, Kıbrıs’taki İngiliz üssünde 800 binden fazla kuşun restoranlara satmak için öldürüldüğünü yazdı.

İngiliz gazeteleri, Güney Kıbrıs’taki İngiliz üssünde 800 binden fazla kuşun restoranlara satmak için öldürüldüğünü yazdı. İngiliz basınına göre bu, sadece geçen yıl sonbaharda öldürülen kuşların sayısı.

guney-kibristaki-ingiliz-ussunde-800-bin-kus-olduruldu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

BBC Türkçe’nin haberine göre, çoğu ötücü türlerden olan kuşlar, Güney Kıbrıs’ın doğusunda bulunan üste yapay kuş sesleriyle çekilerek ağa yakalandıktan sonra kafalarına iğne batırılarak öldürüldü.

Güney Kıbrıs’ta bu şekilde bir kuş avcılığı yapmak yasak. Ancak kaçak avcılar bu şekilde avlanmak için gizlice İngiliz üssünü kullanıyor.

Restoranlara Satmak İçin Avlıyorlar

Güney Kıbrıs ve İngiltere’de kuşları korumak için faaliyet gösteren Birdlife Cyprus ve RSPB adlı örgütlere göre avcılar bu kuşları ambelopulia adı verilen yöresel yemekte kullanılmak üzere restoranlara satıyor.

guney-kibristaki-ingiliz-ussunde-800-bin-kus-olduruldu2

Örgütler, avcıların göçmen kuşları bölgeye çekmek için çok sayıda akaysa ağacı diktiğini, kaçak avlanmayla mücadele etmek için bu ağaçların sökülebileceğini belirtiyor.

İngiliz basınına göre askeri üsteki yetkililer akasya ağaçlarını kesmek için geçen yıl harekete geçti. Ancak yerel halkın protestosu nedeniyle ağaçların yalnızca yüzde 7’si kesildikten sonra kesimler durduruldu. Bölgede hâlâ 36 hektarlık bir alanda akasya ağacı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney Kore Cumhurbaşkanı 9 Köpeğini Terk Etti1

Güney Kore Cumhurbaşkanı 9 Köpeğini Terk Etti

veterinergozyasıon

Otomobilin Çarptığı Yavru Köpeği Kurtaramayan Veterinerin Gözyaşları