in

Görme Engelli Memur, Kaybolan Rehber Köpeğini Arıyor

İzmir’in Menemen ilçesinde görme engelli Burhan Çiçeklidağ (26), sokak sokak gezip kaybettiği hem rehberi, hem de en yakın dostu olduğunu belirttiği köpeğini arıyor.

Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olan görme engelli Burhan Çiçeklidağ‘ın Reuters adını verdiği Golden Retriever cinsi rehber köpeği, bir hafta önce kayboldu. Köpeğinin oturduğu sitedeki güvenlik görevlisine emanet ettikten sonra kaybolduğunu belirten Çiçeklidağ, sokak sokak dolaşıp, Reuters’i arıyor.

gorme engelli memur dostu ve rehberi kayip kopegini ariyor 5541 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çiçeklidağ, kendisine rehberlik ettiğini belirttiği 2 yaşındaki Reuters’ın gözü kulağı gibi olduğunu söyledi. Çiçeklidağ ayrıca, köpeğini bulabilmek için kayıp ilanı vereceğini kaydetti.

Yoldaki Engelleri Bildiriyor

Köpeği için çok endişelendiğini ifade eden Burhan Çiçeklidağ, “Köpeğimi evimde besliyordum. Her gün belirli saatlerde dışarıda gezmesi gerekiyor. Bir hafta önce kayboldu ve hala ortada yok. Bu çok uzun bir süre. Onun için endişeliyim” dedi.

gorme engelli memur dostu ve rehberi kayip kopegini ariyor 5541 dhaphoto3

Köpeğini bulmak için herkesten destek istediğini söyleyen Çiçeklidağ, 2 yıldır onunla birlikte yaşadığını belirterek, “Bana çok destek oluyor ve bir yerden bir yere giderken yardım ediyordu. Görmediğim için onunla bir yere giderken güvendeydim. Yolda bir engel görünce önümde durur, bir tehlike olduğunu bana haber verirdi. Onu severek sahiplendim, bana çok destek oluyordu. Lütfen görenler bana ulaşsın” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

emeklimaasiylakediveköpekbesliyor

Emekli Maaşıyla 25 Kedi, 15 Köpek Besleyen İyi Yürekli İnsan

Nick Tysonöç

Köpeğe Tecavüz Eden Adam 21 Ay Hapis Cezası Aldı