in

Gördüğü Şiddet Nedeniyle Arka Ayakları Felç Olan Şerbet, Bebekler Gibi Bakılıyor

Zonguldak’ta yaşayan Canan Yılmaz (42), 9 ay önce yavruyken evine aldığı felçli sokak kedisini, bebek gibi bezleyerek bakıyor. ‘Şerbet’ adını koyduğu kediyi üçüncü çocuğu gibi gördüğünü söyleyen Canan Yılmaz, “Uyutulması bile teklif edildi. Ben onun yaşaması için elimden geleni yaptım. Şimdi gayet mutlu ve huzurlu şekilde hayatını sürdürüyor” dedi.

Zonguldak Çınartepe Mahallesi Baruthane Sokak’ta oturan Canan Yılmaz, 2 aylıkken metruk bir binada bulunan ve gördüğü şiddet nedeniyle arka ayakları felç olan sokak kedisini, tedavisinin ardından evine alarak bakımını üstlendi.

felcli sokak kedisi 3uncu cocugu gibi 8825 dhaphoto5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evli ve 2 çocuk annesi Canan Yılmaz, kediye ‘Şerbet’ adını verdi. Kediye özel yatak yaptıran Canan Yılmaz, 9 aydır baktığı kedisinin altını bezliyor, tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

felcli sokak kedisi 3uncu cocugu gibi 3463 dhaphoto2

Şerbet’in üçüncü çocuğu gibi olduğunu söyleyen Canan Yılmaz, “Devrek ilçesinde çocuklar buluyor kediyi. Bir hayvansevere getiriyorlar. O da veterinere getiriyor ve bakımını üstleniyor. Ardından sahiplendirileceğini gördüm sosyal medyada. Ben de sokağa bırakılmasına göz yumamadım ve sahiplendim. Kendi ihtiyaçlarını yapamıyor. Bir bebek gibi altını bezliyoruz. Her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Neredeyse felçli olduğunu bile unuttu. Uyutulması bile teklif edildi. Ben onun yaşaması için elimden geleni yaptım. Şimdi gayet mutlu ve huzurlu şekilde hayatını sürdürüyor” diye konuştu.

felcli sokak kedisi 3uncu cocugu gibi 3463 dhaphoto1

felcli sokak kedisi 3uncu cocugu gibi 3463 dhaphoto2

Sokak hayvanlarına yapılan şiddetleri görünce çok üzüldüğünü ifade eden Canan Yılmaz, “Ben hayvanlara şiddet olayını izlerken dayanamıyorum. Bu görüntüler insan olmanın değerlerini taşımıyor maalesef. Ben yemek ve su vermekten vazgeçtim. Şiddet bari uygulamayın hayvanlara. Gün geçmiyor ki farklı bir işkence duyuyoruz. İnsanlığımdan utanıyorum bu görüntüleri görünce. Onlar bize Allah’ın bir emaneti. Onların değerini bilmemiz lazım” dedi.

felcli sokak kedisi 3uncu cocugu gibi 8825 dhaphoto10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yavrulari olan sokak kopegini av tufegiyle vurdular 1

Yavruları Olan Sokak Köpeğini Av Tüfeğiyle Vurdular

İnsansı Mimikleriyle Sizi Çok Güldürecek Kedi Rexieöç

İnsansı Mimikleriyle Sizi Çok Güldürecek Kedi Rexie