in ,

Gönüllülerin Çabası ve Özverisi ile Ayakta Duran Bir Barınak: Güllük Hayvan Barınağı

Tüm imkansızlıklara rağmen mahallelerindeki hayvanlara sahip çıkmayı bırakmayan Güllük Barınağı gönüllüleri.

Muğla‘nın Milas İlçesine bağlı olan Güllük’te bulunan hayvan barınağı 7 yıldır gönüllülerin yoğun çabaları ile ayakta duruyor. Milas Belediyesi’ne bağlı olan barınakta veteriner hekim bulunmadığı için kısırlaştırma ve tedaviler gönüllüllerin desteği ile özel klinikte yapılıyor.

güllük barınağı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belediye tarafından iki personelin görevlendirildiği barınakta kediler için özel bir alan olmaması sebebiyle, yardıma muhtaç kediler gönüllülerin evlerinde bakılıyor.

güllük barınağı4

Milas Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda gönüllülerin,kısırlaştırılacak hayvanları Milas Belediyesi Geçici Hayvan Barınağına götürebilmesi için araç tahsis etmiş ancak gönüllülerin iddiasına göre bu araç geçtiğimiz aylarda kendilerinden alınmış.

güllük barınağı

Mesafenin uzak olması ve araç sıkıntısı yaşayan gönüllüler, sokak hayvanlarının kısırlşatırma ve tedavi işlemlerini özel kliniklerde yaptırıyor. Bu işlemlerin ücretini bağışlar ve her 15 günde bir düzenledikleri kermesin geliri ile yapan Güllük Hayvan Barınağı gönüllülerinin mama desteğine de ihtiyacı var.

güllük barınağı1

Güllük Hayvan Barınağı geçtiğimiz Ocak ayında Milas’ta meydana gelen yoğun yağış nedeni ile su basmış ve hayvanlar zor günler yaşamıştı. Barınak hayırseverler ve iş insanlarının desteği ile onarılmıştı.

güllük barınağı 1

O dönem barınak ile ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, barınağın yerinin uygun olmadığını, barınaktaki hayvanların Muğla Büyükşehir ya da Milas Belediyesi Hayvan Barınağına nakledilmesi gerektiğini belirtmişti.

güllük barınağı 3

Güllük Hayvan Barınağı gönüllüsü Sabiha Daşdemir tedavi ve bakım masrafları için kermes düzenlediklerini ve bu kermeslerde satmak için ürünlere ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Daşdemir, kıyafet (2.el kullanilabilir durumda)kitap,takı,biblo vs. her türlü eşyanın satıldığı kermeslerin gelirinin barınağın aylık ihtiyacının bir kısmının karşılanmasına yardımcı olduğunu belirtirken, barınağın acil ihtiyaçlarının yavru ve yetişkin maması, konserve mama, battaniye,minder,örtü ve kulübe olduğunu açıkladı.

güllük barınağı2

Güllük’ün sokak hayvanlarına tüm imkansızlıklara rağmen sahip çıkan gönüllülere destek olmak için gönüllülerin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Güllük Barınağı gönüllüerine mama bağışında bulunurak, kermeslerine ürün bağışlayarak destek olabilirsiniz. Mama bağışlamak için kumbara hesaplarının olduğu internet sitelerini tercih edebilir ya da barınağa kargo gönderebilirsiniz.

güllük barınağı 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

537 Bin Yavru Deniz Kaplumbağası Denizle Buluştuöç

537 Bin Yavru Deniz Kaplumbağası Denizle Buluştu

Öğrenciler Pergel’in Edirne’de Kardeşi Var Projesi Kapsamında Bilgilendirildiöç

Öğrenciler “Pergel’in Edirne’de Kardeşi Var” Projesi Kapsamında Bilgilendirildi