in

Golden Çetesi’nin Kurtarıcısı: “Hayvanları Geçim Kaynağı Görenler, Zavallısınız”

Şenol Kaptan’ın ölümünden sonra Golden Çetesi’ni emanet alan Dr. Aylin Yıldız Schwarz, kendisinin reklam yaptığını söyleyenlere cevap verdi.

Şenol Kaptan’ın ölümünden ardında bıraktığı 12 Golden’ı sahiplenen Dr. Aylin Yıldız Schwarz, sözde hayvanseverlerin asılsız iddialarına tepki gösterdi.

emanet1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Emanet aldığı köpeklerin en iyi şekilde bakıldığını belirteren Schwarz, “Şenol Kaptanı kaybettik. Hakkın rahmetine kavuştu. Geride bıraktığı Bodrum’un simgesi 12 golden, bende yaşıyor. En iyi şekilde bakılıyorlar, tedavileri oluyor. Veteriner kontrolünden geçiriliyorlar” dedi.

“PİŞMAN ETTİLER”

Can dostları köpekleri, arkadaşının ricası üzerine aldığını belirten Schwarz, bu durumdan pişman edildiğini, çünkü köpekler üzerinden para kazandığı ve reklam yaptığı iddialarının ortaya atıldığını ifade ederek, üzüntüsünü şu şekilde dile getirdi:

emanet5

“Aldığıma pişman ettiler beni. Ben hiçbir şekilde para toplamadım. Hiçbir yardım istemedim. Köpekler evet, bana emanet. Ben de kalmasını da isterim. Eğer ki Şenol Özbakan’ın kızı Yağmur Özbakan hanım, baba emaneti, yadigarıdır diyerek iyi şartlarda bakacaksa, saygı duyarım, alabilir. Sadece golden çetesi değil, binlerce hayvana bakıyorum. Mumcular, Pina Yarımadası, buralardaki hayvanlara da bakıyorum. Himayemde 300 hayvan var. 50’si sadece evimde muhafaza edebildiğim için burada. Çok çok üzgünüm. Sosyal medya hesabımı kapattılar. Tehdit telefonları alıyorum. ‘Reklamcısın para topluyorsun’ diyorlar. Eğer bir yardım yapıyorsak, Allah’ın huzurunda bırakın kabul olsun. Hiçbir yardım talep etmiyorum.”

Hayvanları, Sözde Hayvanseverlerden  Korumak Gerek

İçinde hayvan sevgisi barındırmayan insanlar, hayvansever adı altında masum can’lar üzerinden reklam yaparak kendilerini ön plana çıkarıyorlar. Hayvanları değil sadece kendilerini düşünerek insanların duygularını kendi amaçları için kullanıyorlar. Üstelik gerçek hayvan severleri de çeşitli söylemler ve eylemlerle karalıyorlar…

emanet4

Hakkındaki iddiaların, kendisini üzdüğünü ve sinirlendiğini belirten Schwarz: ”Golden Çetesi bana Yeşim Hanım’ın teslim ettiği, Bodrum’un simgesidir. Bunları ben sağlık durumum belli olana kadar muhafaza edeceğime söz verdim ve aldım.

Bu camia kirlendikçe kirlendi. Neden bana düşman olduklarını açıklayayım. Türkiye’de ben hayvanlar üzerinde rant sağlayan, para kazanan, mama toplayıp satan insanları ele verdiğim için bana çamur atıyorlar. 

Hayvanları kullanamayacaksınız… Hayvanların parasını yiyemeyeceksiniz. Bu hayvanları geçim kaynağı olarak görüyorsanız, zavallısınız… “

O Vasiyet İddiasına Yanıt

Şenol Özbakan’ın ölümüyle köpeklerin de uyutulması yönündeki vasiyeti bulunduğu iddialarına ise Schwarz, “Ben öldükten sonra golden çetesinin uyutulması diye ifadesi varmış. Ben buna tamamen karşıyım. Eğer ki bu vasiyet üzerine karşıma birimi çıkarsa, Türkiye’yi yerinden oynatırım. Hiçbir hayvan, sahibi öldü diye ölmeye mahkum değildir” diye konuştu.

Facebook hesabının şikayetler üzerine kapatıldığı, köpekleri ise ABD’ye satılacağı yönünde haberlere rastladığını söyleyen Dr. Schwarz, “Golden çetesi, şu an benim özel mülkümde. Sosyal medya hesaplarımı da kapattırdılar ve bunun gerekçesi de yeni bildirildi. Ben Golden’ları Amerika’ya satıyormuşum. Golden’lar burada. Onları satmaya ihtiyacım yok benim. Hayvanlar üzerinden geçimimi sağlayacak bir durumum yok. Bu konuda da gerekli başvuruları ve şikayetleri yapacağım. Golden çetesini kimseye vermiyorum. Bu hayvanları da kimseye yem etmeyeceğim” dedi.

Kaynak: Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

stickeron

Büyükçekmece Belediyesi’nden Esnafa “Hayvan Dostu” Stickerlar

kediler neden tırmalar ö.ç

Kediler Neden Tırmalar?