in

Golden Çetesi Emin Ellerde

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 12 köpeğiyle bir minibüste yaşayan ve köpeklerine “Golden çetesi” adını veren eski güverte reisi Şenol Özbakan yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken, köpeklere hayvanseverler sahip çıktı.

Terk edilen Goldenlara sahip çıkmasıyla tanınan Şenol Özbakan yoğun bakımda yaşam mücadelesi ve akciğer sorunlarının yanı sıra, kalp yetmezliği ve KOAH ile de mücadele eden Özbakan, hastanedeki tedavisinin iyi gitmesi üzerine bir süre önce taburcu edildi ancak Özbakan, durumunun kötüleşmesi üzerine çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Bu sırada köpekleriyle yaşadığı minibüste kalbi duran Özbakan, ambulansla yeniden hastaneye kaldırıldı.

golden-cetesi-sahip-cikti-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Uzun uğraşlar sonucunda hayata döndürülen Özbakan’ın, ileri tetkik ve tedavisi için başka bir hastaneye sevk edilmesine karar verildi. Özbakan, Aydın’daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Köpekler Emin Ellerde

Köpekler Bodrum’da yaşayan Aylin Schwarz isimli hayvanseverin evine götürüldü.  Emekli anestezi uzmanı doktor Aylin Yıldız Schwarz, villasında 50 köpek ile yaşıyor. Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 59 yaşındaki Schwarz, 17 yıl önce Almanya’dan gelerek ilçeye yerleşti. Çocukluğunda büyük bir ev alıp hayvanlarla yaşama hayali kuran Schwarz, bunu emekli olduktan sonra gerçekleştirdi.

golden-cetesi-sahip-cikti-2

Güvercinlik sahilinde bahçeli lüks bir villa satın alan emekli doktor, evinin her köşesini hayvanlar için özel olarak düzenledi. Schwarz, iki katlı villanın tüm odalarının yanı sıra villanın bahçesindeki müştemilatları da köpekler için dizayn ettirerek, onlara rahat bir yaşam sunuyor.

golden-cetesi-sahip-cikti-3

Kendisine ait 50 hayvanı olduğunu aktaran Schwarz, hastalanan veya acil seyahate çıkacakların hayvanlarına da ücretsiz pansiyon hizmeti verdiğini ifade etti. 12 köpeği “misafir” olarak evine kabul ettiğini söyleyen Schwarz, “Şenol bey iyi olana kadar burada kalacaklar. Onlar benim çocuklarım. Herkes hayvanseverliği kendi gücü yettiği kadar yapabilir” diye konuştu.

golden-cetesi-sahip-cikti-4

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya’da Türkiye’nin İlk Kedi Köyü Kuruldu

Kediye Koli Bantlı İşkence!