in

Gölbaşı’nda 10 Köpek ve 2 Karga Zehirlendi!

Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Eymir Mahallesi TEDAŞ mevkiinde sokaktaki köpekleri besleyen Hülya Sönmez, her zamanki gibi beslemeye gittiğinde içler acısı bir manzara ile karşılaştı. Besleme yaptığı 25 köpekten 10’unun zehirlenerek öldürüldüğünü gördü ve durumu yetkililere bildirdi.

Yaklaşık 7 yıldır Eymir Gölü’nde sokak hayvanlarını besleyen Hülya Söylemezoğlu, bu sabah köpekleri beslemeye çıktığı alanda gördüğü manzara karşısında şok oldu. Birkaç gün önce beslediği 25’e yakın köpekten 10’unun öldüğünü ve köpeklere zehirli tavuk verildiğini gören Söylemezoğlu, durumu hemen yetkili mercilere bildirdi. Şikayet üzerine olay yerine gelen emniyet ekipleri ve yetkililer inceleme başlattı. Yapılan incelemede 25 köpekten 10’unun ve birçok karganın zehirlenerek telef olduğu tespit edildi. Zehirlenerek öldürülen köpeklerin ve kargaların leşleri olay yerinden kaldırıldı. Civarda bulunan yaklaşık 15 köpeği arama çalışmaları ise devam ediyor.

“10 KÖPEĞİMİZİN CANSIZ BEDENİ İLE KARŞILAŞTIM”

Diğer köpeklerin de ölmüş olabileceğini ifade eden hayvansever Hülya Söylemezoğlu, “7 yıldır bu mevkide besleme yapıyorum. TEDAŞ yakınlarında bulunan köpeklerde yolumun üzerinde olduğu için onları da besliyordum. Burada beslediğim 25 köpek var. Beslemek için geldiğimde 10 köpeğimizin cansız bedenleri ile karşılaştım. Zehirli tavuk vermişler. İnanılmaz üzgünüm ve 15’e yakın köpek şu anda kayıp. Onlar da bu tavuklardan yemiştir. İnşallah cansız bedenleri ile karşılaşmam. Bu insanlık dışı bir olaydır. Durumu bildirdik ve şikayetçi olduk. İnceleme başlattılar. Maalesef yasalarda bu hayvanlar ‘mal’ olarak geçiyor. Onlar ‘mal’ değil, ‘can’. Caydırıcı cezalar olmadığı için bu manzaralarla karşılaşıyoruz. İnanın bunları gördükçe Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamaktan utanç duyuyorum. Yazıklar olsun” şeklinde konuştu.

Yaşanan olayla ilgili inceleme başlatılırken, köpeklerin nasıl zehirlendiği yapılacak incelemeden sonra belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test

Deniz Altında Yaşayan Canlıları Ne Kadar İyi Tanıyorsun?

martılar ve misinalar hayvanları tehlikeye atıyor martı

Olta Kancaları Ve Misinalar Tehlike Saçıyor!