in

Gökçeada’da Canların Takipçisi Oluyor ve Dilekçe Hakkımızı Kullanıyoruz

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde iki sokak köpeği, boyunlarından bir ağaca asılmış halde bulunması haberinin ardından uzun zaman geçti. “Cana Kıymak Bu Kadar Kolay mı?” diye sorduğumuz olayın, akıbetini öğrenmek için Gökçeada Belediyesi’ni aradığımızda ise, ilgili kişilerle konuşmamız mümkün olmadı.
gökçeada-köpek-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

HayKonFed ise, bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ederek, dilekçe hakkının kullanılması gerektiğini vurguladı. Gökçeada iki köpeğin ağaca asılarak öldürülmesinin ardından haberimizde de dilekçe yazarak bilgi edinme hakkının ne kadar önemli olduğunu değinmiştik. HAYTAP ‘ın “Lütfen siz de duyarlı olun ve tepkinizi yasal yolla dile getirin” temennisiyle, cana kıymanın bu kadar kolay olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle duyarlı her hayvanseverin ilgili kurumlara (Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Valilik – Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü) dilekçe yazmasını rica ediyoruz.

Yaptığımız bir çok haberde yasalarla güvence altına alınmayan ve yaptırım gücü az olan Hayvanları Koruma Kanunu‘nun meclis gündemine taşınması için sabırsızlandığımızı dile getiriyoruz. O zamana kadar bu tür olaylarla karşılaştığımızda, bireysel gücümüzü ortaya koyalım ve dilekçeyle bilgi edinme hakkımızı kullanarak, sürecin takipçisi olalım.

Sadece Adınızı, Soyadınızı, Tc Kimlik Numaranızı ve Tarihi yazarak ilgili kurumlara dilekçe örneği için tıklayınız.

 

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. change.org.de imza kampanyası başlatıp tüm imzaları toplayıp vermeniz daha iyi olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ığdır ajanimo1

Yavru Köpek için Seferber Oldular

hayvanlarajanimo 2 1

Onların Dostluğu “Ölümüne”