in

Göçmen Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor!

Balıksesir’in Edremit ilçesinin Altınkum Mahallesi ile Burhaniye ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nin kesiştiği noktadaki sazlıkta yangın çıktı. Sazlık göçmen kuşlara ve birçok hayvana ev sahipliği yapıyordu.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde turistik tatil bölgeleri Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken Edremit Kara yolu üzerindeki bazı noktalarda da kara yoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemiyor.

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Göçmen kuşların duraklama noktası olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyoröç

Edinilen bilgiye göre Dalyan ve Akçay arasında kalan sahil şeridindeki sazlık alanda aniden çıkan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevler sahil şeridi ve yazlıkçıların bulunduğu yerleşim yerine kadar ilerleyince panik olan vatandaşlar alevlere ilk önce kendileri müdahale etti.

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor 4

Rüzgarın etkisiyle sahile kadar inen alevler yüzünden denizde olan vatandaşlar denizden çıkıp endişeli gözlerle alevleri izledi. Akçay ve Dalyan arasındaki kara yolunda alevler yüzünden trafik durma noktasına gelirken araçlarından inen vatandaşlar itfaiye ve orman ekiplerine yardıma koştu. Göçmen kuşların uğrak noktası olarak bilinen sazlık alanda çok sayıda canlı türünün de öldüğü.

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor 5

Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ve orman ekipleri müdahale ederken Balıkesir’den havalanan yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına başladı. Yangının devam ettiği kara yolunun halen kapalı olduğu öğrenildi.

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor 1

Göçme Kuşların Uğrak Noktası Olan Sazlık Alev Alev Yanıyor 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boruya Sıkışan Yavru Kediyi Yönetmen Erol Koçan Kurtardıöç

Boruya Sıkışan Yavru Kediyi, Yönetmen Erol Koçan Kurtardı

Scottish Fold 3 1

Scottish Fold Kedi Cinsi, Özellikleri, Karakteri Ve Bakımı