in

Göç Sırasında Yorulan Leylek İlçe Stadyumunda Dinlendi

Mart ayıyla beraber kışı geçirdiği Afrika Kıtası’ndan kuzeye doğru göç ederken yorulan leylek ilçe stadyumunda dinlendi.

Balıkçı Adem Amca ile 10 yıllık dostluğu dillere destan olan Yaren Leylek’in gelmesiyle adını sıkça duyuran ve Avrupa Leylek Köyleri Birliğine üye Eskikaraağaç Köyü ile ülkemizi temsil eden Karacabey’de bu kez göç sırasında ilçe stadyumuna konan bir leylek ilginç anlara sebep oldu. Mart ayının gelmesiyle birlikte kışı geçirdikleri Afrika Kıtası‘ndan kuzeye doğru göç eden leylekler ülkemizde de görülmeye başladı.

leylek sahaya indi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yorgun Leylek Bir Süre Dinlendikten Sonra Stadyumdan Ayrıldı

Türkiye’yi Avrupa Leylek Köyleri Birliğinde temsil eden Karacabey’de bu kez göç ederken yağmur ve rüzgarlı havaya yakalanan bir leylek ilçe stadyumuna inmek zorunda kaldı. Leylekler ve diğer göçmen kuşları takip ederek kayıt altına alan Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş ise o anları kaydetti. Karacabey Belediyespor’un maçlarını oynadığı ilçe stadyumunda kale direğinin yanı başında dinlenmeye koyulan leylek ilginç anlara sebep olurken, stat görevlileri leyleği rahatsız etmemek için o bölgeye yaklaşmamaya özen gösterdi. Yorgun leylek bir süre dinlendikten sonra stadyumdan ayrıldı.

Leylek sahaya kondu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mahalle Muhtari Sokakta Yatan Kopege Araba Carptigini Fark Etti

Mahalle Muhtarı Sokakta Yatan Köpeğe Araba Çarptığını Fark Etti

kedi evleri

Lastik ve Ahşap Paletler Sokak Kedilerine Yuva Oldu