in

‘Glu Glu Spor’un Futbol Tutkusu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki bir çiftlikte sahibinin ‘Glu Glu Spor’ adını verdiği 2 yaşındaki hindi, şut çekip, top sürebiliyor.

Türk sinemasının önemli yapıtlarından “Babam ve Oğlum” filmi ile “Kurşun Yarası” ve “Kırık Kanatlar” gibi dizilere ev sahipliği yapan Salih ve Ali Sural kardeşlere ait çiftliğin sakinlerinden olan ve topla futbola özgü hareketler yapabilen hindi, “Glu Glu Spor” ve “Ricardo Quaresma” adıyla tanınıyor.

hindifutbol-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çiftliğin sahiplerinden Salih Sural, çiftliğindeki hayvanlarla vakit geçirmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

“Top Oynamaya Hevesli Olduğunu Gözlemledim”

Çiftlikte tavuk, horoz, hindi ve kazların yanı sıra kuzu, kedi, köpek ve atların bulunduğunu, sürekli onlarla haşır neşir olduğunu anlatan Sural, şöyle konuştu:
“Adını ‘Glu Glu Spor’ koyduğum bu hindinin, çiftliğe gelen çocukların kendi aralarında futbol oynadıkları sırada top oynamaya hevesli olduğunu gözlemledim. Özellikle toplara ya da yuvarlanan bir cisme karşı ilgisinin olduğunu görünce, onu eğitmeye karar verdim. Beraber top oynuyoruz. Topu havaya kaldırıyor, kafa atıyor. Çok iyi top sürüyor, topu sektiriyor. Hatta bana çalım bile atıyor. Her gün hindiyle 15-20 dakika öğrendiklerini unutmaması için topla idmanlar ve antrenmanlar yapıyoruz. Böylelikle sportif aktivitesini de arttırmaya çabalıyoruz.”

hindifutbol-ajanimo2

Sural, birkaç tane daha ‘futbolcu hindi’ yetiştirip takım kurmayı ve aralarında maç yaptırmayı hedeflediğini belirterek, futbol meraklısı hindisinin videolarını bir sosyal paylaşım sitesindeki kişisel sayfasında paylaştığını ve tıklanma rekorları kırdığını dile getirdi.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Bdj4-6aWsM4&feature=youtu.be

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi köpek mama ajanimo

Doğadan Uzaklaşmak Hayvanları Hasta Ediyor!

gay kaplumbaga pet sop gercegi 1 1

‘Gay Kaplumbağa’ ve Pet Shop Tartışması