in

“Gidengelmez“ Dağları’na Terk Edilen Köpeklere Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kimliği belirsiz kişilerce Gidengelmez Dağları’na bırakılan, açlık ve susuzlukla yaşam mücadelesi veren köpeklere karşı duyarsız kalmadı.

antalya1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Antalya’nın Akseki ilçesi dağlık alana bırakılan sokak köpeklerine Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı.

antalya3

Hayvan severlerin ihbarı üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü yetkilileri, Akseki-Konya sınırındaki dağlık alanda açlık ve ölüme terk edilmiş onlarca sokak köpeği tespit etti. Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale ambulansı ile bölgeye giden Büyükşehir ekipleri, 3 günde 55 köpeği tek tek kurtararak, Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı’na getirdi. Bakıma alınan köpeklerin ilk olarak karınları doyuruldu. Yaralı olan 3 köpeğin bakımevinde tedavisine başlanırken, kısırlaştırılmamış olanlar kısırlaştırıldı. Aşıları ile bakımları yapılarak, kulak küpeleri takılan iyi durumdaki köpekler, yaşamlarını devam ettirmeleri için şehrin farklı noktalarındaki besleme odaklarına yakın bölgelere bırakıldı.

antalya-on-2

Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Akseki ilçesindeki Gidengelmez Dağları’na terk edilen köpeklerin kurtarılması için Antalya Büyükşehir Belediye’sine başvurulmuştu.

https://www.ajanimo.com/antalyada-kopekler-gidengelmez-daglarina-terk-edildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sopayla dövüldü foto

Hem Öldürdüler Hem Videoya Çektiler

worldsmileday1 öç

Patileriyle Dünya Gülümseme Günü’ne Smiley Çakanlar