in

Geyik Böceği ilk kez İzmir’de bir çiftlikte görüntülendi!

Türkiye’de yalnızca Amanos Dağları’nda yaşadığı bilenen, başta Japonya olmak üzere dünyada bazı ülkelerde değerli olan 6 taraklı Geyik Böceği (Lucas Cervus), İzmir’in Tire ilçesinde bir çiftlikte görüntülendi.

Yalnızca Hatay’ın Amanos Dağları’nda yaşadığı bilenen ve başta Japonya olmak üzere dünyada bazı ülkelerde değerli olan 6 taraklı Geyik Böceği, Tire’de bir çiftlikte görüntülendi. İlçede yaşayan Can Derman’a ait olan çiftliğe akşam saatlerinde gelen geyik böceği panik oluşturdu. Çiftlik sahibinin yemek yediği esnada masaya konan geyik böceğinin ne olduğunu anlamaya çalışan Derman, onu masadan alarak bir kavanozun içine koydu. Daha sonra böcek ile ilgili araştırma yapan Derman, böceğin geyik böceği olduğu bilgisine ulaştı. Nesli tükenmekte olan böceği koruma altına alan çiftlik sahibi, ertesi gün böceği İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

cervus luvas geyik böceği

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Can Derman, “Akşam saatlerinde ailemle birlikte yemekteydik. Birden üstümüzde drone gibi uçan büyük bir böcek masamıza kondu. Ne olduğunu bilmediğimiz bu böcek bizde bir süre panik oluştursa da sonradan yaptığımız araştırma neticesinde onun nesli tükenmekte olan zararsız Geyik Böceği olduğunu anladık. Hemen böceği koruma altına aldık. Hayvanlara karşı aşırı duyarlıyım. Onun zarar görmesine gönlüm razı olmadı ve bir cam kavanozun içinde muhafaza altına aldım. Böceği de bugün İlçe Tarım yetkililerine teslim ettim” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dünyanın en güçlü böceği nedir gergedan böceği

Dünyanın En Güçlü Böceği Kahramanmaraş’ta Görüldü!

kızıl şahin

Bingöl ve Van’da bulunan kızıl şahinler tedaviye alındı