in ,

Getir, Muş’un Bulanık ilçesindeki kedi ve köpekler için mama gönderdi

Hayvan Hakları Federasyonu’nun(HAYTAP), işbirliği yaptığı markalardan biri olan Getir, Muş’un Bulanık Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezine kedi ve köpek maması bağışında bulundu.

Bu ülkede insan olmak zor hayvan olmak daha da  zor.  Hele ki Anadolu’da, sokak hayvanı olmak çok daha zor. Değerleri unutturulan ya da unutan bu toplum artık sokağındaki hayvana sahip çıkmıyor. Bir kap su bir kap mama vermiyor. Kışın soğukta yazın sıcakta, ya da hayvan hasta olduğunda doğurduğunda başını sokacağı bir yuvayı çok görüyor ona. Sıcak bir sevgi göstermeyi başını okşamayı çok görüyor sokaktaki kedi ya da köpeğe. Üstüne şikayet ediyor, mekanın tek sahibiymişçesine… Durum bu olunca yaşam hakkına saygı duyan bireylerin yanında kurumlar da çok önem taşıyor BU anlamda Getir markasının HAYTAP işbirliği ile Muş’un Bulanık ilçesine yaptığı mama bağışı anlamlı.

Getir musun bulanik ilcesindeki kedi ve kopeklere icin mama gonderdi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

PANDEMİ ve KÖTÜLEŞEN HAVA KOŞULLARINDA BU BAĞIŞLARIN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

HAYTAP Bulanık Temsilcisi olan Tarım ve Orman Müdürü Cem Canol, belediye personelleri ile birlikte bağışı yapılan mamaları sokak hayvanlarına dağıtarak sahipsiz hayvanların karınlarını doyurdu. Korona virüs salgını nedeniyle birçok iş yerinin kapalı olması ve sokaklarda insan sayısının azalmasıyla birlikte beslenmede sıkıntı yaşayan sokak hayvanları için bu tür bağışların faydalı olduğunu belirten Canol, “Bizler Tarım ve Orman Müdürlüğü veterinerleri olarak açılışı bu sene yapılan Bulanık Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırma başta olmak üzere iç ve dış parazit mücadelesi, kuduz aşısı ve küpeleme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bulanık Belediyesi Veteriner Hekimi ile ortaklaşa yaptığımız çalışmalarımızda, HAYTAP Tatvan ekibinin de katkıları oldu. Ayrıca kış mevsiminin gelmesi ile birlikte olumsuz hava koşullarından etkilenen hayvanlarımıza gönüllü olarak sahip çıkmalı ve elimizden gelen her türlü imkânı değerlendirmeliyiz” dedi.

Getir musun bulanik ilcesindeki kedi ve kopeklere icin mama gonderdi 2

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Muş’un Bulanık Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezine kedi ve köpek maması bağışında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendikte kopege carpan taksici kacti

Pendik’te köpeğe çarpan taksici kaçtı

Yozgatli sokak kedileri Yozgat Belediyesinin katkilari ile ev sahibi oldu 01

Yozgatlı sokak kedileri, Yozgat Belediyesi’nin katkıları ile ev sahibi oldu