in

Gergedan Boynuzu Avına Çıkan Avcıları Aslanlar Yedi

Güney Afrika’nın güneyindeki Kenton-on-Sea kentinin yakınlarında, korumaya alınan ‘Sibuya’ alanında aslanların, gergedan boynuzu avına çıkan bir veya birkaç avcıyı yediği öğrenildi.

Koruma alanının sahibi Nick Fox, Facebook hesabından yaptığı açıklamada 1 Haziran’ı 2’sine bağlayan gece en az 3 kişilik bir grup kaçak avcının alana girdiğini, susturuculu bir av tüfeği, balta ve dikenli tel makası, ayrıca birkaç gün yetecek kadar gıda taşıyan bu kişilerin görünüşe göre gergedan avlayıp, boynuzlarını kesmek amacıyla sahaya girmiş olabileceklerini anlattı.

Gergedan Boynuzu Avına Çıkan Avcıları Aslanlar Yedi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aktarılanlara göre 2 Haziran’daysa korumalı bölgedeki görevlilerden biri, 6 bireyin bulunduğu bir aslan sürüsünün yaşadığı yerden bekçi köpeğin havlamasını duydu, fakat önemsemedi.

Ancak aynı gün öğleden sonra turistleri safariye çıkaran rehber, aslan sürüsünün çok yakınında insan kalıntıları ve yırtılmış bir sırt çantası gördü ve hemen yönetime haber verdi. Akşam üzeri olay yerine polis ve kaçak avcılarla mücadele departmanından görevliler geldi.

Gergedan Boynuzu Avına Çıkan Avcıları Aslanlar Yedi

Yetkililer, ancak ertesi gün tüm aslanlar ilaçla uyutulduktan sonra alanı tarayabildi. Fox, “Kaç kaçak avcının öldürüldüğü henüz belli değil, adli tıp uzmanları çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Dostu Karikatürist Hayatını Kaybettiöç

Hayvan Dostu Karikatürist Hayatını Kaybetti

Kuşlara Ateş Ederken babasını öldürdüöç

Kuşlara Ateş Ederken Babasını Öldürdü