in ,

Geçirdiği Kazada Bir Bacağını Kaybeden Kedi ‘Hürrem’, Tedavi Edildiği Taksi Durağının Maskotu Oldu

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde otomobilin çarpması sonucu bir bacağını kaybeden kedi Hürrem’i düzenli olarak veterinere götüren taksi şoförü Aykut Ger, hayvanın yeniden yürümesiyle büyük bir mutluluk yaşadı – Aykut Ger: “Hürrem deyince aslında hayata yeniden dönüşü, yaşamın anlamını, iyilik yapmanın ne kadar önemli olduğunu anladım.

İzmir’in Karşıyaka’da otomobil çarptıktan sonra yaralanan kediyi veterinerde tedavi ettiren İzmirli taksici, bir ayağı kesilmek zorunda kalan “Hürrem” adını verdiği sevimli kedinin yeniden yürümesini sağladı.

Yaklaşık bir yıl önce Karşıyaka ilçesi Girne Bulvarı’nda yolun karşısına geçmeye çalışan kedi, otomobilin çarpması sonucu yaralandı.Yaşanan üzücü olaya şahit olan Park Taksi Durağı‘nda taksicilik yapan 38 yaşındaki Aykut Ger, ayağı ezilen kediyi hemen veterinere götürdü. Kedinin ayağında parçalı kırık olduğunu öğrenen Ger, veterinerin “yaşaması için bacağını kesmeliyiz” önerisine önce karşı çıktı ancak yaptığı araştırmanın ardından ameliyata onay verdi.

kedihurrem 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hürrem, benim için hayata dönüş demek”

Ger, yaklaşık 4 ay süren tedavi süreci boyunca yalnız bırakmadığı kediye “Hürrem” adını verdi. “Hürrem”e taksi durağında bakan hayvansever, iyileşme sürecinin ardından kedinin yeniden yürümesi için uzun süre mücadele etti ve her hafta veterinere götürdü. O süreçte gününün büyük bir kısmını “Hürrem” ile geçiren ve tedavisini aksatmayan hayvansever taksici, kedisinin yeniden yürüdüğünü görünce büyük bir mutluluk yaşadı.

Kedi Hürrem, kısa sürede taksi durağında çalışan şoförlerin ve müşterilerinin ilgi odağı oldu.

Ayağı kesilmek zorunda kalan kediyle ilgilendikten sonra hayata bakışının değiştiğini belirten Ger, “Hürrem deyince aslında hayata yeniden dönüşü, yaşamın anlamını, iyilik yapmanın ne kadar önemli olduğunu anladım. İyilik yapınca illaki o iyilik size geri dönüyor.” diye konuştu.

“Hürrem” sayesinde taksi durağında çalışan tüm arkadaşlarının motivasyonunun arttığını aktaran Ger, daha önceleri kediden ürken bir arkadaşının “Hürrem” sayesinde bu korkularını yendiğini dile getirdi.

kedihurrem 1

“Hürrem sayesinde durağımızın popülaritesi arttı”

Taksi durağının “Hürrem” sayesinde tanındığını anlatan Ger, şöyle konuştu: “O bizim durağımızın maskotu ve kısaca her şeyi. Bazen müşterilerimiz arıyor ‘Hürrem ne yapıyor’ diye soruyor. Neredeyse taksi durağımızın adını değiştireceğiz. Hürrem, taksi durağına gelen müşterilerimize sevimlilik yapar. Onlar da taksiye binmeden önce onu severler. Onun sayesinde durağımızın popülaritesi arttı.”

Aynı zamanda İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu hatırlatan Ger, bu göreve seçildikten sonra taksi duraklarında sokak hayvanlarına bakılması için projeler hazırladıklarını kaydetti.

kedihurrem 2

“Durağa geldiğimde üzerime atlar”

Park Taksi Durağı Başkanı 62 yaşındaki Turgut Ger de yeğeninin Hürrem’i iş yerine getirdiği günü hala unutamadığını aktardı.

Duraklarında birçok kediye baktıklarını anlatan Ger, “Hürrem bizim için çok farklı. Sakatlandıktan sonra bakmaya başladık. Sabah iş yerine geldiğimde üzerime atlar. Ona mamasını veririm. Sonra bahçedeki tulumbada onu yıkarım. Onu çok seviyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sivasın Sokak Hayvanlarına Ahbap Projesiöç

Sivas’ın Sokak Hayvanlarına ‘Ahbap’ Projesi

Fabrikanın Köpeği Yangında Mahsur Kalan İşçileri Yalnız Bırakmadıöç

Fabrikanın Köpeği Yangında Mahsur Kalan İşçileri Yalnız Bırakmadı