in

Geçici Yuva Aramanın Böylesi Görülmedi

Bir sosyal medya kullanıcısı yaptığı paylaşımda, kedisine çok fazla vakit ayıramadığı için geçici bir yuva aradığını söyleyince bazı kişilerin tepkisine maruz kaldı.

Sosyal medya grubunda paylaşılan bir gönderi, n tartışma konusu oldu. Bir kişinin sahiplendiği kedisine fazla vakit ayıramadığını iddia etmesi ve bu yüzden de belli bir süreliğine kedisine geçici yuva aradığını anlatan bir paylaşım yapmasının ardından, bazı kullanıcılar bunu doğru bulurken, bazıları kişiye çeşitli tavsiyeler verdi. Kişinin bunu iyi niyet ile yaptığı gözlemlenirken, kedinin psikolojisinin düşünülmediği de açıkça görüldü.

Gecici Yuva Aramanin Boylesi Gorulmedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi Psikolojisi Geçici Yuvaya Nasıl Tepki Verir?

Kedisine geçici yuva arayan kişinin paylaşımı altına gelen yorumlarda, kedinin yanında bir kedi daha olursa, iki arkadaşın sıkılmayacağını söyleyen kişiler oldu. Bunun yanında kedilerin kendilerine bir alan belirlediği ve bu alan dışında rahat hissetmedikleri bilindik bir gerçek iken, kedinin geçici bir yuva ile yabancı bir ortama gittiğinde vereceği tepkilerin sağlıklı olmayacağı tartışma konusu oldu.

Gecici Yuva Aramanin Boylesi Gorulmedi 2 1

Kediler yer değiştirmekten ve yaşam alanlarından ayrılmayı sevmeyen canlılardır. Alıştıkları ortamdan koparıldıklarında depresyon ve strese girebilirler. İlan sahibi her ne kadar kedisini düşünerek onu geçici yuvaya vermek istese de bir kedinin en mutlu olduğu yer alıştığı yaşam alanıdır. Bir evden ayrılıp başka bir eve ve insanlara alışma süreci kediler için oldukça zorken bir de tekrar onu eve getirmek kedi psikolojisi açısından oldukça olumsuz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bingolde Yavru Kedi Moloz Altinda Kaldi

Bingöl’de Bir Kedi Moloz Altında Kaldı

Agaclar da Bakima Ihtiyac Duyar 1

Ağaçlar Ne Zaman ve Nasıl Budanmalıdır?