in

Gece Korona Denetimine Çıkan Kaymakam Yaralı Köpek Buldu

Afyonkarahisar-Antalya karayolunda bir aracın çarpması sonucu bacakları kırılarak yol ortasında kanlar içinde kalan kurt köpeğinin imdadına o esnada yoldan tesadüfen yoldan geçen Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya yetişti. Kapankaya’nın haber vermesi ile yaralı köpek hayvanseverler tarafından veteriner hekimi götürülerek tedavi altına alındı.

Dinar ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili denetim yapan Kaymakam Kapankaya şehirlerarası yolda bir köpeğin yerde yattığını fark etti. Aracı durdurarak inen Kaymakam Kapanyaka hayvanın yaralı olduğunu fark edince ilgili kurumlar ile birlikte ilçedeki gönüllü hayvanseverlere haber verildi.
Tasmalı olduğu için sahipli olduğu düşünülen kurt köpeği ardından olay yerien gelen hayvanseverler tarafından arazi aracının bagajına konularak ilçedeki bir veteriner hekimi götürüldü. Hayvanseverler tarafından rehabilitasyon merkezinde tedavisi üstlenilen yaralı kurt köpeğinin ön ayaklarının kırık olduğu belirlendi. Hayvanseverler, Kaymakam Kapankaya’ya duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mobil bir veteriner klinigi

Üsküdar Belediyesi’nin Mobil Veteriner Kliniği 2021’de Yollarda Olacak

Safranbolu Belediyesi Benim Icin Kaputa Iki Kere Tikla Adiyla Bir Farkindalik Projesi Baslatti

Safranbolu Belediyesi ’’Benim İçin Kaputa İki Kere Tıkla’’ Adıyla Bir Farkındalık Projesi Başlattı