in ,

Gebe İnek 6 Saatlik Çalışma Sonucu İşte Böyle Kurtarıldı

Rize’de heyelan riski olan bölgeden uzaklaştırılmak için uğraşılan gebe inek, vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

Olay, merkeze bağlı Kale Mahallesi, Piri Peis Caddesi’nde saat 16.00 sularında meydana geldi. Yolun hemen alt kısmında bulunan yeni duvarın yağmur nedeniyle çökme riski olduğundan Ramazan Kazdal’a ait ev tahliye edildi. Evde yaşayan 4 kişi kendileri çıktı ancak evin ahırında bulunan inek korktuğu için olduğu yerde oturdu. 

Gebe Inek 6 Saatlik Calisma Sonucu Iste Boyle Kurtarildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gebe İnek Vinç Yardımıyla Olduğu Yerden Çıkarıldı

Tüm komşuların toplanarak ineği kaldırma çabaları olumlu sonuç vermeyince çareyi yardım aramakta bulan Kazdal ailesi, nereyi aradıysa bir türlü çözüm bulamadı. Son olarak Rize Belediyesi İtfaiye ekiplerinden yardım isteyen aile olay yerine gelen itfaiyeye ait vinç yardımı ile gebe ineği halatlarla bağlayarak bulunduğu yerden saat 22.40’ta çıkardı. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından bulunduğu yerden itfaiye ekiplerinin de yardımı ile çıkartılan inek veterinere gitmek üzere kamyonetin kasasına konuldu.

Gebe Inek 6 Saatlik Calisma Sonucu Iste Boyle Kurtarildi 3

“Hayvanımı Orada Bırakamazdım”

Uzun süre ineği heyelan riski olan bölgeden uzaklaştırmak için çaba gösterdiklerini dile getiren hayvan sahibi Nermin Kazdal, “16.00’dan beri uğraşıyoruz. Hayvanı çıkartıyordum, yattı. Herkesi aradık hiç kimse oralı olmadı. Belediye burada bir duvar yaptı ondan sonra duvar çatladı. Bana ‘Yağmur yağınca kesinlikle burada durmayacaksın’ dedi. Bende evden çıktım, boşalttım evi ama hayvanımı orada bırakamam. Herkesi aradık, en son işte itfaiyeyi aradık da onunla çıkardık onu. Allah razı olsun onlardan. Aramadığımız yer kalmadı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atli Jandarmalar Gorev Basinda 1

Atlı Jandarmalar Görev Başında

Foseptik Cukuruna Dusen Yavru Kopeklerin Yardimina Itfaiye Ekipleri Kostu 3

Foseptik Çukuruna Düşen Yavru Köpeklerin Yardımına İtfaiye Ekipleri Koştu